22 stycznia 2025

Dlaczego warto korzystać z promocji bankowych?

Promocje z reguły kojarzą nam się z punktami usługowymi lub sklepami, w których często kupujemy. Jednak jak się okazuje z różnego rodzaju promocji można korzystać również w instytucjach finansowych w tym tradycyjnych bankach. Jakie promocje oferują banki najczęściej i czy warto z nich korzystać?

Reklamy

 

Załóż konto – otrzymasz od nas pieniądze

Tego typu oferty pojawiają się coraz częściej. Już praktycznie każdy większy bank zachęca nowych klientów w ten sposób, aby zakładali konta właśnie w jego placówkach. Takie promocje też mogą mieć różne formy. Czasami jest to przelew pieniężny w kilku transzach za utrzymanie konta przez określony czas np. pierwsza część od razu, druga za miesiąc lub dwa. Niejednokrotnie drugi przelew wiąże się z wpłatą na konto określonej kwoty.

Inna forma promocji tego typu może się wiązać ze zwrotem wydatków na określone cele lub przelewem pieniędzy z okazji np. rozpoczęcia roku szkolnego czy innych ważnych zdarzeń. Decydując się na ten rodzaj promocji, warto przeczytać jej regulamin i sprawdzić, czy bank nie zastrzega sobie wyjątków. Takie działanie ma ochronić bank przed nieuczciwymi osobami, które zakładają konto tylko po to, by otrzymać gratyfikację i później z niego nie korzystają lub je zamykają. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej pozyczkowy-portal.pl, gdzie umieszczane są informacje na temat produktów finansowych pozwalających na oszczędzanie pieniędzy.

Reklamy

 

Promocje kredytowe i pożyczkowe – jakie się opłacają?

Chyba najpopularniejsza promocja kredytowa to możliwość zakupy w sklepie na raty „0%”. Tuta jednak trzeba pamiętać o tym, żeby sprawdzić, czy faktycznie koszt takiego kredytu będzie zerowy. Niekiedy sklepy próbują namówić na wykupienie ubezpieczenia lub wnoszona jest dodatkowa opłata za utrzymania karty kredytowej, w której spłaca się kredyt. Zobacz również „Promocje bankowe – radzimy jak znaleźć te najatrakcyjniejsze„.

Inną promocją związaną z pożyczkami czy kredytami są tak zwane wakacje kredytowe, gdzie spłacanie rat można odłożyć na określony czas. Tutaj trzeba też dokładnie przeczytać warunki takiej pożyczki i sprawdzić, czy jej koszt nie będzie większy niż w przypadku, gdybyśmy normalnie płacili raty.

Reklamy

 

 

(tekst i fot. mat sponsora)