Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej

Hrubieszów

Reklamy

Powiat Hrubieszowski i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hrubieszowie serdecznie zapraszają Mieszkańców Ziemi Hrubieszowskiej na obchody Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej.

Obchody organizowane są w ramach projektu pn. „Aktywna edukacja drogą do samodzielności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obchody rozpoczną się 25 kwietnia 2010 r. Mszą Świętą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie o godz. 11.

Dzień drugi to Dzień Otwarty w naszym Ośrodku – w godz. 9:40 – 13:20 zapraszamy wszystkich sympatyków naszej placówki, rodziców oraz dzieci i młodzież. Będziecie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda nasza praca. Oprowadzimy Was po pracowniach i salach. Udzielimy odpowiedzi na nurtujące Was pytania. W tym dniu będziecie mieli możliwość również uczestniczenia w zajęciach.

We wtorek – 27 kwietnia 2010 r. o godz. 11:00 spotykamy się w Hrubieszowskim Domu Kultury, gdzie będziemy gościć Nataszę Caban – żeglarkę, która samotnie opłynęła świat oraz Mateusza Bartnika – niepełnosprawnego ruchowo gimnazjalistę, członka pływackiej Kadry Narodowej Juniorów, którzy odpowiedzą na kilka naszych pytań.
Uroczystość uświetnią występy solistów SOSW, Zespół „Lechitki”, „Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej”, „Zespoł Iskierki”, „Zespół Rytm”, „Integracyjny Zespół Dancing Club”oraz tancerze Szkoły Tańca J. M. Myka.

Całą imprezę poprowadzi Anna Dąbrowska – Miazga – redaktor Telewizji Lublin.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.