17 lipca 2024

Dni Otwarte w SP nr 3

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W piątek 27 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie odbyło się cykliczne, trzecie już spotkanie z przedszkolakami w ramach Dni Otwartych Szkoły. Gośćmi były dzieci najstarszych grup – 6-latki z Przedszkoli nr 1, 2 i 5. Ogółem przybyło do szkoły 70 przedszkolaków.

Impreza rozpoczęła się w świetlicy szkolnej. Otworzyła ją pani dyr. Danuta Krawczuk, która powitała szanownych gości i zaprosiła ich do wspólnej zabawy.

Reklamy

Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały przygotowaną dla nich inscenizację o tematyce ekologicznej pt.: „Wiosna w lesie” w wykonaniu uczniów kl. II b pracujących pod kierunkiem pani Anny Kryszczuk. Wzięły też udział w krótkiej lekcji języka angielskiego, którą przeprowadziła pani Bożena Szlonzak. A potem …

A potem… w sali gimnastycznej oddały się pełnym radości zabawom i grom sportowym; rzucaniu piłką do kosza, skokom na trampolinie, zjazdom po torach przeszkód, biegom slalomem itp. Zajęcia sportowe przygotowali dla nich nauczyciele wychowania fizycznego – pani J. Różańska oraz panowie – Tomasz Szlonzak, Paweł Jędrzejewski i Dominik Stajszczyk. Po atrakcjach ruchowych dzieci zwiedziły szkołę.

Reklamy

Z zainteresowaniem przyglądały się też zajęciom w sali komputerowej.
Najwięcej uciechy sprawiły im duże, obszerne korytarze, a przede wszystkim zajęcia w sali gimnastycznej, gdzie mogły dać upust swojej dziecięcej żywiołowości.

Na koniec przedszkolaki otrzymały od swych starszych koleżanek i kolegów drobne upominki, które sprawiły im ogromną radość i zaskoczenie.

Całość imprezy uwiecznił na zdjęciach pan Tomasz Lenard.

Organizatorzy mają nadzieję, że ten dzień pozostanie naszym milusińskim na długo w ich pamięci i zminimalizuje lęk przed szkołą.

Dyrekcja szkoły składa gorące podziękowania Dyrekcjom i Wychowawcom Przedszkoli za przyjęcie zaproszenia i umożliwienie dzieciom pobytu w szkole. Dziękuje również swoim pracownikom – wszystkim nauczycielom, a także rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i organizację Dni Otwartych Szkoły.

Tekst – Marta Słupna
Foto – Tomasz Lenard

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009