Domowe sposoby na suchą skórę

Sucha skóra (xerosis) to częsty problem, który ma wiele przyczyn. Sucha skóra może być objawem wskazującym na poważniejszą chorobę. Jednak w większości przypadków suchość skóry jest spowodowana czynnikami środowiskowymi, które odbierają skórze wilgoć.

Sucha skóra

Upał, gorące prysznice, suchy klimat i silne mydła mogą wywołać suchość skóry. Na szczęście możesz skorzystać z domowych sposobów, aby złagodzić objawy suchej skóry i zapewnić jej odpowiednie nawilżenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Olej kokosowy

Olej kokosowy ma właściwości emoliencyjne. Emolienty wypełniają przestrzenie między komórkami skóry, tworząc gładką powierzchnię. Dlatego właśnie nasycone kwasy tłuszczowe, które naturalnie występują w oleju kokosowym, mogą nawilżać i wygładzać skórę.

Możesz używać oleju kokosowego codziennie nawet na najbardziej wrażliwych częściach ciała. Dotyczy to obszaru pod oczami i wokół ust. Kolejną zaletą oleju kokosowego jest to, że nie musisz go z niczym mieszać. Olej kokosowy jest wystarczająco delikatny, by można go było stosować na co dzień.

Kąpiele w płatkach owsianych

Płatki owsiane są powszechnym sposobem na podrażnioną skórę. Badania wykazały, dlaczego babcie i prababcie od wieków zalecają stosowanie tego domowego środka. Płatki owsiane mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które łagodzą podrażnienia. To remedium jest szczególnie skuteczne, jeśli chcesz złagodzić swędzenie. Po kąpieli z płatkami owsianymi upewnij się, że nawilżasz skórę, aby zablokować barierę ochronną. Odnośnie urody warto odwiedzić stronę medicot.pl

Kąpiel owsianą możesz przygotować w domu. Użyj robota kuchennego, aby rozdrobnić płatki owsiane na drobny proszek, a następnie wymieszaj je z ciepłą wodą. Możesz też wypróbować jeden z wielu dostępnych na rynku produktów do kąpieli owsianych.

Antyoksydanty i kwasy omega-3

Kiedy Twoja skóra jest sucha, oznacza to, że wystawiasz ją na działanie czynników, które uszkadzają komórki skóry szybciej, niż Twój organizm jest w stanie je naprawić. Istnieją pewne produkty, które mogą pomóc Twojej skórze wyglądać zdrowiej.

Pokarmy bogate w przeciwutleniacze mogą zminimalizować uszkodzenia spowodowane przez toksyny i pomóc Twojemu organizmowi w tworzeniu zdrowych komórek. Niektóre z pokarmów, które przyczyniają się do zdrowia skóry to: jagody, pomidory, marchewki, fasola, groch i soczewica.
Pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś, również mogą przyczynić się do uzyskania promiennej skóry.

­

(tekst i fot. mat. partnera)