Druk sublimacyjny – z Grupą LuxPol odkryjesz mocne strony nowoczesnych technik cyfrowych!

Druk sublimacyjny – co to oznacza w praktyce druku cyfrowego? Technika druku cyfrowego zwana drukiem sublimacyjnym oznacza proces nanoszenie najwyższej jakości obrazów oraz grafik na różnorodne powierzchnie polimerowe. Dzięki tej właśnie technice możliwe stało się nadrukowywanie obiektów wizualnych, a także tekstowych na powierzchniach reklamowych takich jak kubki, koszulki, tkaniny z włókien poliestrowych. Druk sublimacyjny umożliwia unikalne rozwiązania reklamowe, które doceniają menadżerowie i klienci przeróżnych branż. Nie jest przecież tajemnicą, że wydarzenia z gadżetami promocyjnymi w obiegu to rewelacyjna promocja firmy i konsekwentne budowanie jej marki.

Druk sublimacyjny jest estetyczny i odporny na uszkodzenie

Eksperci z Grupy LuxPol używają z powodzeniem druku sublimacyjnego przygotowując zróżnicowaną, profilowaną na potrzeby konkretnego klienta reklamą wielkoformatową. Druk wielkoformatowy wykonany tą właśnie techniką sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i lokalowych – czytaj więcej – https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/. Podobnie jest w przypadku reklam flagowych i balonowych. Dlaczego jest to tak efektywna technika druku? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż druk sublimacyjny polega na ścisłym łączeniu barwników z włóknami poliestrowymi. Wzór dociskany do tkaniny w tak zwanej termoprasie podgrzewa barwnik, który zmienia swój stan skupienia ze stałego na gazowy. Następnie włókna poliestrowe są otwierane i doskonale wchłaniają barwnik. W przeciwieństwie do tradycyjnych form druku, w ramach których barwniki pozostają na zewnątrz tkaniny, proces sublimacji oznacza, że wnikają one do środka włókien. W taki sposób finałem procesu staje się obraz, znak lub tekst idealnie wdrukowany w strukturę tkaniny i – dzięki temu – jest on odporny na ścieranie. W drukarniach LuxPol powstało już szereg tego rodzaju produktów reklamowych, w technice druku sublimacyjnego, cieszących przez długie lata naszych klientów.

Nie tylko produkty wielkoformatowe, flagowe i namioty, czyli wszystko na życzenie klienta 

Druk sublimacyjny jako świetna jakościowo technika drukarska sprawia, że firmowe flagi i namioty są w zasadzie niezniszczalne. Eksperci z drukarni LuxPol projektują każde rozwiązanie tak, aby odpowiadało ono również innym elementom promocji firmowej. Niekiedy do baneru lub flagi sugeruje się zakup mebli kartonowych z logo firmy lub dostawienie efektownych bram pneumatycznych. Całość koncepcji wybiera i zatwierdza klient, jednak Grupa LuxPol szczyci się tym, że każdy może liczyć u nas na fachową sugestię i poradę. LuxPol organizuje przestrzenie reklamowe, także te bardzo wyraziste jak ścianki reklamowe i reklamy pneumatyczne od ćwierć wieku. W tym czasie udało się zrealizować szereg udanych projektów. Zdarza się, że nasi klienci wracają do nas po to, aby dokupić jeszcze jedną, nawet taką samą bramę pneumatyczną lub balon, bo poprzednie ciągle wyglądają jak nowe. W przypadku zastosowania druku sublimacyjnego flagi i inne tkaniny pozostają nienaruszone nawet po przejściu burzy i gradobicia. Każde z rozwiązań proponowanych przez LuxPol jest bowiem szyte na miarę faktycznych potrzeb klienta. Drukujemy, projektujemy i planujemy ekonomicznie szanując czas i budżet każdego, kto nam zaufa.

(tekst i fot. mat. sponsora)