21 września 2023

Dwa zwycięstwa unihokeistów w I Lidze

HrubieszówŁódź

Reklamy

Daleko od Hrubieszowa pierwszoligowy zespół unihokeistów LUKS „Grześ” z Hrubieszowa odniósł dwa cenne zwycięstwa i w tabeli są wiceliderem. Czy zostaną liderem może to się okazać już po następnej rundzie, która m.in. będzie rozegrana w Sali SP nr 2 w Hrubieszowie w dniach 23/24 stycznia 2010 r.

***

Reklamy

Wyniki ostatnich meczów:

Reklamy

9 I 2010 r.
UKS Nowa Łódź – LUKS „Grześ” Hrubieszów 7:10 (3:2; 2:6; 2:2)
Bramki dla LUKS „Grześ” Hrubieszów zdobyli: Pietucha 1, Brzycki 2, Mrozowski 3, Czerw 1, Cienciała 1, Wojciechowski 1, Galej 1,

UKS Pancerni Żurawica – UKS Victoria Gułtowy 4:13

10 I 2010 r.
UKS Nowa Łódź – LUKS „Grześ” Hrubieszów 7:9 (1:4; 4:1; 2:4)

Bramki dla Grzesia zdobyli:
Czerw Mateusz 1, Łukasz Pietucha 2, Szymon Dziewiczkiewicz 1, Paweł Onyszczuk 1, Jarosław Migas 1, Damian Kaczanowski 3

UKS Pancerni Żurawica – UKS Victoria Gułtowy 7:13

LUKS „Grześ” Hrubieszów obecnie znajduje się na 2 miejscu za Wierzchową, z którą rozegra mecze w Hali SP nr 2 w Hrubieszowie w dn. 23/24 stycznia 2010 – powinniście tam być !!!

Do Ekstraligi awansuje I-pierwszy zespół, natomiast zespół zajmujący II-drugie miejsce rozgrywa mecze barażowe z VII-siódmym zespołem Ekstraligi (do dwóch wygranych meczy – pierwszy rozgrywany jest w sali zespołu I ligi).

Wrażenia zawodników po ostatnich meczach

Mateusz Czerw

– Mecze w Łodzi nie były łatwymi spotkaniami. Nie pojechali z nami czołowi zawodnicy bramkarz Maciek Węgor , jak również Bartek i Rafał Sioma. Dlatego ciężko było skompletować piątki, pomieszaliśmy dotychczasowe piątki i wprowadziliśmy młodych zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze. Udało nam się wygrać oba mecze, jednak trzeba było się mocno napracować aby osiągnąć korzystne wyniki. Gospodarze grali dobrze, byli dobrze zorganizowani zarówno w obronie jak i w ataku. Wyprowadzali bardzo szybkie kontry z których często padały dla nich bramki. Trzeba było być bardzo czujnym i szybko wracać z ataku do obrony. Zwycięstwo dały nam strzały z daleka i dokładne rozegranie piłeczki w ataku pozycyjnym. Najwięcej bramek strzelali dla nas Adam Mrozowski i Damian Kaczanowski ( jak dobrze pamiętam to po 3), ale pracowała cała drużyna i dużo osób strzelało po 1 bramce.

Hala była jak dla mnie bardzo dobra. Boisko było większe niż u nas w Hrubieszowie, mieliśmy więcej miejsca, co pozwalało dokładnie rozgrywać akcje.

Na minus oceniam sędziowanie zawodów. Po raz kolejny pan M. Gałaj nie potrafił prawidłowo ocenić sytuacji na boisku (tak samo jak to działo się w Gułtowy, kiedy on też był arbitrem). Podyktował niesłusznie karnego dla Łodzi i dawał kary za błahe faule. Dużo graliśmy w osłabieniu nawet 3 na 5, jednak dobrze radziliśmy sobie w obronie i udało się te osłabienia przetrzymywać. Ale w 2 przewagach przeciwnika straciliśmy bramki.

Najbardziej chyba nas martwi przed kolejnym meczem czerwona kartka dla Łukasza Wojciechowskiego za (jak to sędzia określił) „sabotaż gry”. Wszystko dlatego ze panował chaos na stoliku sędziowskim, gdzie siedziało 2 młodych chłopaków, którzy nie mieli pojęcia o pracy w tym miejscu. Pozwolili wejść Łukaszowi z ławki kar, a potem zatrzymali mecz i sędzia powiedział, że wszedł za wcześnie (poza tym przy stoliku nie mogą siedzieć osoby niepełnoletnie). Jest to dla mnie sytuacja kompletnie niezrozumiała, czekamy na protokół z zawodów i wtedy dowiemy się czy Łukasz będzie mógł grać ( zależy jakiego stopnia dostał czerwoną kartkę, bo jest ich kilka w unihokeju). Nie chce się więcej z tym panem spotkać na swojej drodze, ponieważ to co on wyprawia na boisku to jest wielka przesada, to nie jest sędzia na 1 ligę seniorów!!

Za 2 tygodnie czekają nas chyba najcięższe mecze w tym sezonie z Wierzchowem. To moim zdaniem najsilniejsza drużyna w lidze. Trzeba się dobrze do tych meczy przygotować, gramy na własnej hali wiec mamy mała przewagę nad przeciwnikiem. Liczymy, że kibice zjawią się na meczu i pomogą nam w odniesieniu zwycięstwa!!!! Zapraszam!!!

Konrad Salewski – bramkarz

– Jechaliśmy tylko po Zwycięstwa, innej opcji do Siebie nie przyjmowaliśmy i tak się stało. Były momenty, w których przegrywaliśmy 2 bramkami, jak również graliśmy w znacznym osłabieniu, gdyż były momenty gdy graliśmy zaledwie w 3 osoby, a także co miało miejsce w 2-gim meczu nasz zawodnik z drużyny Łukasz Wojciechowski dostał czerwoną kartkę, lecz nie z jego winy tylko z winy sędziów stolikowych tzn. możemy to tak nazwać, ponieważ przy stoliku siedziały „dzieci” które wyglądały na 5-6 klasę podstawówki. To spowodowało, że graliśmy w 4 osoby przez 5 minut. Lecz dobra współpraca naszej drużyny nie doprowadziła do utraty bramki.

Damian Kaczanowski

– Mecze były ciekawe i bardzo zacięte o czym świadczą wyniki obu meczów 7:10 i 7:9. Drużyna była bardzo zmotywowana do tego meczu ponieważ straciliśmy punkty w początkowych meczach tego sezonu. Zwycięstwa te polepszyły naszą pozycję w tabeli. Aktualnie zajmujemy drugie miejsce!!!

Atmosfera w zespole była dobra. Wszyscy byli pozytywnie nastawieni na ten dwumecz. Liczyła się tylko wygrana i się udało! Rozluźnienie w zespole było szczególnie zauważalne drugiego dnia. Podeszliśmy do meczu z dystansem ale z wolą walki i chęcią wygranej. Hala w Łodzi jest bardzo fajną halą. Bardzo przyczepna, długa, dzięki czemu łatwo szło nam rozgrywanie piłki.

Przejazd był dosyć dobry ale nieco się przedłużał ze względu na śnieg który leżał na jezdni. Sprawiało to trochę trudności w jeździe ale grunt w tym że udało nam się szczęśliwie przyjechać, wygrać dwa mecze i w dobrych humorach wrócić do domu.
Następne mecze odbędą się u nas. Są to dwa ciężkie mecze z Wierzchowem. Drużyna ta jest zaliczana do grona faworytów w naszej lidze ale my nie przejmujemy się tym. Po prostu zamierzamy grać swoje bez żadnych obciążeń psychicznych zgodnie z założeniami trenera i całej drużyny. Serdecznie zapraszam na mecz w naszej hali 23-24 stycznia 2010 r.

Następne mecze I Ligi w Hrubieszowie!!!

IX kolejka – 23.01.2010
Grześ Hrubieszów – WSU Wierzchowo
Victoria Gułtowy – Nowa Łódź
pauzują: Pancerni Żurawica

X kolejka – 24.01.2010
Grześ Hrubieszów – WSU Wierzchowo
Victoria Gułtowy – Nowa Łódź
pauzują: Pancerni Żurawica

Ale…!

Już 16/17 I 2010 w hali SP nr 2 w Hrubieszowie turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!!!

Uwaga!

„Po uzyskaniu opinii Komisji Sportu Młodzieżowego Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego – Departament Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki wyraża zgodę na wprowadzenie w roku 2010 Mistrzostw Polski Juniorów w unihokeju do systemu współzawodnictwa młodzieżowego.”

To treść pisma otrzymanego w dniu dzisiejszym z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To wielki sukces dotychczasowych starań i działań Zarządu Polskiego Związku Unihokeja oraz całego polskiego unihokeja, ponieważ od 2010 roku w systemie sportu młodzieżowego będą reprezentowane w unihokeju już dwie kategorie wiekowe: junior starszy i junior młodszy (obie w kategorii dziewcząt i chłopców). W bieżącym roku Zarząd Polskiego Związku Unihokeja rozpocznie starania o przyjęcie do systemu współzawodnictwa młodzieżowego kolejnej kategorii wiekowej: młodzika.

***

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Konrad Salewski, mocny punkt na bramce w LUKS „Grześ” Hrubieszów (zdjęcie – mak).

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010