23 kwietnia 2024

Dwójka: Czytam. Nie przeszkadzać!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 – Joanna Tomasiak i Katarzyna Beń rozpoczęły realizację akcji pod hasłem „Czytam. Nie przeszkadzać!”

 

Akcja ma na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

14 grudnia 2016 roku odbyły się spotkania uczniów klas 2C i 3A z panią Wandą Mieliczek, bibliotekarką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą wiele ciekawych książek, między innymi komiksy „Sisters” oraz „Asteriks i Obeliks”, „Nela mała reporterka”, „Boże Narodzenie”, „Ronaldo: chłopiec, który wiedział, czego chce”, książki z serii „Pomelo” i „Najfutbolniejsi”. Przeczytała dzieciom fragment utworu „Gdyby jajko mogło mówić” autorstwa Renaty Piątkowskiej, mówiący o zwyczajach wigilijnych. Opowiedziała, jak dawniej przystrajano domy z okazji świąt Bożego Narodzenia, demonstrując fotografie z pięknymi ozdobami. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek. Było nam bardzo miło, gdy wśród uczniów naszych klas pani Mieliczek rozpoznała czytelników swojej biblioteki!

Wizyta pani Mieliczek z pewnością przyczyni się do kształtowania nawyku czytania u naszych pociech. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces w szkole. Nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na następnych gości, których zaprosimy do głośnego czytania oraz na nowe, zaskakujące przygody z książką. Podsumowanie akcji nastąpi w czerwcu 2017 roku.

 

Opracowanie: Joanna Tomasiak, Katarzyna Beń