Kolejny raz, 23 września, Gimnazjaliści z Dwójki w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w ciekawym wykładzie na temat wymiaru etycznego Internetu.
Kolejny raz 23 września Gimnazjaliści z klasy 3A w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w ciekawym wykładzie na temat wymiaru etycznego Internetu.
Dla naukowców badających świat z perspektywy humanistycznej korzystanie z internetu jest zdarzeniem, które ma wyraźny wymiar etyczny. Oznacza to, że wpływa ono na powstawanie dobra i zła moralnego. Okazuje się, że nie każde skorzystanie z Sieci zmienia człowieka, a w dalszej perspektywie cały świat.
Ten bardzo skrótowo zasygnalizowany wyżej problem został szczegółowo opisany przez Michała Wyrostkiewicza (pracownika naukowego KUL, badacza podmiotowego aspektu komunikacji oraz mediów) w książce pt. Internet i (nie)moralność.
Znalazły się tam iście naukowe kwestie związane z informacją, społeczeństwem informacyjnym czy internetem, ale także bardzo praktyczne zagadnienia dotyczące m.in. złośliwego oprogramowania, spamowania, piractwa komputerowego, plagiatowania czy uzależnień od internetu.
Wszystkie te zagadnienia, a także wiele innych, staną się treścią dyskusji, jaką z autorem książki przeprowadzi Andrzej Kluczkowski – doktorant na kierunku Edukacja Medialna, ale też teolog i informatyk oraz dobrze zapowiadający się publicysta).
Członkowie koła informatycznego przeżyli super 2 godziny warsztatów, na których budowali swoje roboty… przy pomocy klocków LEGO WeDo i LEGO Mindstorms, ktore później miały stanąć w szranki z innymi
Był to czas współpracy, kreatywności z dużą dawka współzawodnictwa.
Dodatkowo grupa komputerowców została zaproszona do zwiedzania biblioteki ze zbiorami książek w j. angielskim z całego świata!