Dwójka: Pasowanie uczniów klas pierwszych

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

Reklamy

 

W piątek 21 listopada 2014 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły, zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek, wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się poddaniu pierwszoklasistów próbom recytacji, zadaniom matematycznym, zagadkom oraz sprawdzeniu ich muzycznych umiejętności, które zostały przeprowadzone przez uczniów klasy IV. W imieniu 93 pierwszoklasistów ślubowanie, po raz pierwszy na Sztandar Szkoły, złożyły dwuosobowe delegacje. W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani „czarodziejskim” ołówkiem przez Panów Dyrektorów, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej, potem wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Jesteśmy przekonani, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Dekorację przygotowała – Grupa projektowa uczniów gimnazjum w składzie: Ewa Łuszczuk, Patrycja Lipian, Aleksandra Szymko, Karolina Nadulska, Izabela Sawicka, Milena Kasprzak, Aleksandra Jeczeń, Katarzyna Mączka.
Projekt został zrealizowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Ślażyńskiej.

Obsługa nagłośnienia: Pan Krzysztof Dąbrowski
Fotorelacja: Pan Marcin Mróz

Wszystkim dziękujemy za pomoc i współpracę.