27 maja 2024

Dwójka: Pierwsze miejsce i 35 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni przyrodniczej

Jagoda Mazurek i Małgosia Kołodziejczyk zajęły pierwsze miejsce w konkursie „25 na piątkę z plusem!” zorganizowanego dla uczczenia 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 to jedna z 25 szkół podstawowych w województwie i jedyna w powiecie hrubieszowskim, która została laureatem konkursu „25 na piątkę z plusem!” zorganizowanego dla uczczenia 25-lecia WFOŚiGW w Lublinie.

Szkoła nasza podejmuje wiele inicjatyw proekologicznych, nie tylko w wymiarze teoretycznym, ale także w formie praktycznych działań, które dostarczają nam wiele satysfakcji już nawet na etapie ich realizacji. Gdy więc pan dyrektor Andrzej Jurczyński zaproponował nam przygotowanie na konkurs krótkiego filmu ilustrującego nasze działania we wspomnianym temacie, a także swoją pomoc przy realizacji przedsięwzięcia, nie wahałyśmy się ani chwili. Zadanie realizowałyśmy z humorem, dobrze się bawiąc. Kłopoty pojawiły się jedynie przy… wyborze scenek, gdyż działań tego typu w naszej szkole podejmuje się wiele, a konkursowy film nie mógł trwać dłużej niż 5 minut – mówią laureatki konkursu – Jagoda Mazurek i Małgosia Kołodziejczyk.

Nagroda – 35 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni przyrodniczej – została odebrana przez dziewczyny, w towarzystwie pana dyrektora i mamy Małgosi Kołodziejczyk w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w dniu 17 grudnia 2018 roku. Wręczyła ją pani Kurator Teresa Misiuk w towarzystwie Prezesa WFOŚiGW pana Pawła Gilowskiego oraz wiceprezesa pana Grzegorza Grzywaczewskiego.

 

tekst i fot.: SP nr 2