Dwójka: Rodzinny koncert życzeń, wycieczki do MBP, Kozłówki i Lublina

Dnia 7 czerwca 2016 roku w klasie 3a SP odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. W tym dniu uczniowie zaprosili do swojej klasy znakomitych gości na niecodzienny i niezapomniany „Rodzinny koncert życzeń”.

Reklamy


Dzieci z wielkim zaangażowaniem dziękowały swoim najbliższym – rodzicom, rodzeństwu, babciom i dziadziusiom – za najcenniejszy dar jak otrzymały w życiu – rodzinę. Dziękowały za ich troskę i opiekę nad nimi. Życzyły zgromadzonym widzom, aby każdy nadchodzący dzień był piękniejszy od minionego, a wysiłek i trud, który wkładają w ich wychowanie zaowocował w przyszłości jak najlepiej. Z przejęciem przekazywały życzenia poszczególnym rodzinom wraz z muzycznymi upominkami. Zgromadzeni goście z uwagą wysłuchali dedykowanych im życzeń i piosenek wyśpiewanych przez dzieci.

Po części artystycznej uczniowie wręczyli przybyłym gościom laurki wraz z najszczerszymi życzeniami płynącymi z ich dziecięcych serduszek. Uroczystość została „osłodzona” drobnymi, słodkimi upominkami dla dzieci. Wreszcie przyszedł czas na chwilę wspomnień. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli „mini filmik” przygotowany przez wychowawczynię. Głównymi bohaterami filmu były nasze dzieci. Było wiele radości, śmiechu i wzruszeń. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Zdjęcia w galerii poniżej

Tekst i foto: Joanna Tomasiak – wychowawczyni klasy 3a SP


***


Czytelnicy i czytelniczki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie

7 czerwca – 2D, a 8 czerwca 2C odwiedziły MBP w Hrubieszowie. Pani Wanda Mieliczek oprowadziła nas po „zakamarkach” 32-tysięcznego księgozbioru, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

W czytelni Pani Wanda opowiadała nam o sposobach przekazywania informacji przed odkryciem pisma. Pokazała ryciny zapisów pierwszego pisma. Opowiedziała o powstaniu papieru.

Następnie, jak to w czytelni, słuchaliśmy przygód naszego ulubionego bohatera – Mikołajka i jego kolegów.

Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość samodzielnego wypożyczenia dla siebie książek. Większość zgłosiła chęć zostania w przyszłości bibliotekarką. Prawie każdy mógł wypożyczyć wybraną książkę, ponieważ od dawna nasze dzieci są wiernymi czytelnikami tej biblioteki i jej filii.

Zdjęcia:

http://zsm2.hrubieszow.info/czytelnicy-i-czytelniczki-w-miejskiej-bibliotece-publicznej-w-hrubieszowie/#gallery_2016

Tekst: Anna Budzyńska
Foto: Anna Budzyńska, Danuta Pirogowicz

 

***

 

Klasy 2A i 2C SP na wycieczce edukacyjnej

9 czerwca 2016 roku klasy 2A i 2C uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Kozłówki i Lublina. W Kozłówce zwiedziliśmy zespół pałacowo – parkowy, byłą rezydencję rodu Zamoyskich. Najpierw obejrzeliśmy wystawę w Galerii Sztuki Socrealizmu, gdzie zebrano najciekawsze prace z połowy lat 50 XX wieku.

W pałacu podziwialiśmy piękne, bogato zdobione wnętrza. Szczególne zainteresowanie wzbudziły porcelanowe figurki Chińczyków z kiwającymi się głowami, naczynia stołowe, dawne instrumenty muzyczne i przepiękne ogromne i jedyne w swoim rodzaju piece kaflowe.

Pogoda nam dopisała, więc z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po parku, zachwycając się jego pięknem i przechadzającym się po nim pawiem.

W drodze do Lublina – w Lubartowie wstąpiliśmy na smakowity obiad.

Stare Miasto Lublina kryje najpiękniejsze zaułki, z pięknymi mieszczańskimi kamienicami, które systematycznie są odrestaurowywane i odzyskują dawny blask. W uliczkach Starego Miasta znaleźliśmy fontannę – koziołka, który jest herbem miasta. Jak poinformowała nas nasza przewodniczka, koziołka trzeba pogłaskać po bródce – „na szcęście”.

W drodze powrotnej ostatnią atrakcją była oczywiście wizyta w restauracji McDonald’s.

Mimo początkowych ogromnych trudności, naszą wycieczkę możemy uważać za udaną, a wszystko za sprawą uprzejmości pana Piotra Siomy – właściciela Firmy Przewozowej TRANSBUS, któremu serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia:

http://zsm2.hrubieszow.info/klasy-2a-i-2c-na-wycieczce-edukacyjnej/#gallery_2016

Tekst i foto: Anna Budzyńska