12 kwietnia 2024

Dzieci z Trójki odbyły wycieczkę do Bochni, Krakowa i Inwałdu

W dniach 22-23.05.2014 uczniowie klas IVa, Vc, jedna trzecioklasistka oraz pięciu gimnazjalistów z klas pierwszych wczesnym rankiem wyjechali do Bochni.

Pierwszym punktem programu była kopalnia soli. Można było podziwiać komory i korytarze, kościół, spotkania z postaciami historycznymi, królami, zakonnikami i górnikami, którzy ożywali i opowiadali nam historię soli od jej początków aż do współczesności.

Wielkim przeżyciem był zjazd górniczą windą. Emocji dostarczył także przejazd podziemną kolejką oraz kopalniana zjeżdżalnia, na którą zdecydowali się tylko najodważniejsi uczestnicy wyjazdu. Ponadto okazało się, że w bocheńskiej kopalni można się pożywić, uprawiać sporty, potańczyć na dyskotece, a także spędzić noc. Grupa z Hrubieszowa miała jednak inne plany, toteż po grach sportowych pod opieką górników- przewodników wyjechała na powierzchnię.

Wielką atrakcją okazał się kolejny punkt programu. Relaks i zabawy w jednym z największych Parków Wodnych w Polsce. W krakowskim obiekcie grupa spędziła dwie godziny. Oprócz torów do pływania można było wypróbować dzikie źródła, ściankę wspinaczkową, tor przeszkód oraz basen z falą. Amatorzy zjeżdżalni mieli szeroki wybór atrakcji. Relaks w jacuzzi i masaże wodne na pewno zostaną długo w pamięci wycieczkowiczów.

Ostatnią atrakcją pierwszego dnia wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Spacer po mieście zaczął się na Powiślu. Smok wawelski zionął ogniem, a kto chciał zaglądał także do jego Smoczej Jamy. W pięknym słońcu doskonale prezentowało się Wzgórze Wawelskie: Katedra i Zamek z Dziedzińcem. Obejrzeliśmy Kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła i Kościół Mariacki.

Stare Miasto tego dnia tętniło wyjątkową atmosferą, bowiem odbywał się tam bowiem koncert, który wyświetlano na ogromnych telebimach. Obok słychać było wiec wyborczy. Mnóstwo straganów, dorożek, mimów, ludzi o różnych kolorach skóry, wielojęzyczność, to właśnie życie codzienne krakowian. Można rzec ,,kolorowy zawrót głowy”.

Zwiedziliśmy Sukiennice, dziedziniec Collegium Maius, oglądaliśmy kamieniczki, wieżę ratuszową, najbardziej znane w kraju „okno papieskie” na Franciszkańskiej oraz Planty. Zakup pamiątek z Krakowa zakończył długi dzień. Na obiadokolację i nocleg udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

II Dzień

Po pysznym śniadaniu w miejscu noclegowym grupę z Hrubieszowa czekał kolejny dzień zwiedzania i zabawy w Parku Rozrywki w Inwałdzie. Najpierw, pod opieką przewodniczki, wszyscy razem odwiedziliśmy różne miejsca na świecie. Park Miniatur zaprasza do Paryża i do Rzymu. Przenosi w czasy starożytne, można udać się również na inne kontynenty. Każdy uczestnik wyjazdu może dziś mówić, że był w Koloseum czy pod Statuą Wolności w Nowym Jorku.

Wśród najwspanialszych zabytków świata są też obiekty polskie, toteż teleportowaliśmy się nawet do Polski wschodniej, renesansowego Zamościa i naszej hrubieszowskiej Cerkwi . Wiele radości sprawił młodym ludziom Park Rozrywki. Ci starsi szaleli na PIRACIE, młodsi podróżowali KOŁEM MŁYŃSKIM. Kto chciał wypróbowywał różnorodne symulatory, jeździł na łyżwach w temperaturze ok. 30 stopni Celsjusza. Przyszli kierowcy testowali swoje umiejętności naautoscooterach, miłośnicy historii odwiedzili Piramidę z wystawąTutenchamona. Wielu zgubiło się w Zielonym Labiryncie. Co odważniejsi korzystali ze zjeżdżalni zwanej Super Ślizgiem a ci najbardziej dzielni wrzeszczeli ze strachu podczas seansu w Kinie 5D.

Niezapomniane przeżycia dostarczyło zwiedzającym przejście przez korytarz strachu zwany Egipt Horror Show. Jak widać, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, skorzystać z wybranej atrakcji nawet kilkakrotnie. Obiad i zakup pamiątek nie był ostatnią atrakcją wyjazdu. W drodze do rodzinnego miasta, każdy uczestnik wycieczki mógł się posilić w MC Donald’s. Konkursy i zabawy w trakcie drogi powrotnej sprawiły, że w miłej, radosnej atmosferze autokar pełen roześmianych pasażerów dotarł do celu, do kochanych rodziców.

Dziękujemy panu Leszkowi Smole z hrubieszowskiego Biura Podróży LAGUNA TOUR za organizację naszej podróży, pani Ani – pilotowi wycieczki za kierownictwo i opiekę, wspaniałemu panu kierowcy Andrzejowi za bezpieczną podróż. Opiekunami wyjazdu były nauczycielki ZSM nr 3 w Hrubieszowie: Joanna Tumiłowicz- Fijołek, Alicja Strójwąs-Mojsym, Anita Baranowska i Aneta Franke.

 

Zdjęcia »


Info i fot. ZSM nr 3