Dwójka: Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim

26 stycznia 2016 roku uczniowie Dwójki mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Tomem Justyniarskim.

Reklamy

 

26 stycznia 2016 roku uczniowie klasy IIIa SP mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Tomem Justyniarskim.

Tom Justyniarski to rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce, pisarz, podróżnik, przyrodnik i autor lektury szkolnej „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca.”

Reklamy

Pisarz jest wielkim przyjacielem zwierząt. Towarzyszy mu mała suczka, którą przedstawia jako Toja Justyniarska , bo jest rzecznikiem tego, że zwierzęta należą do rodziny. Dzieci miały doskonały przykład wzajemnej miłości psa i człowieka.

– „ Jeżeli jest rodzina to na zawsze. Nie możemy zwierząt wyrzucać lub oddawać do schroniska. Nie możemy ich bić i krzywdzić. Musimy się nimi opiekować, troszczyć o nie i karmić je” – powiedział autor książki.

Książka opowiada o historii psa – Betty – skrzywdzonego przez człowieka tak bardzo, że nie ufa już nikomu… Mały Adaś obdarzył Betty uczuciem. Chce wymazać zło, które ją spotkało. Czy Betty zaufa chłopcu???

Zachęcamy do przeczytania książki.

Pierwszy egzemplarz książki z autografem pisarza i audiobookiem jest już w zbiorach naszej biblioteki.

Dziękujemy pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie za zaproszenie na spotkanie autorskie z którego dzieci wyszły z przekonaniem, że każde zwierzę to istota, która czuje, cierpi i kocha. Życie każdego psa, kota czy jakiegokolwiek zwierzęcia jest bardzo ważne i cenne.

 

Tekst i foto: Joanna Tomasiak