25 czerwca 2024

Hrubieszów: Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1

Nauczają, wychowują, kształtują charaktery swoich podopiecznych, służą radą i pomocą. Chyba każdy miał w swoim życiu nauczyciela lub wychowawcę, którego pamięta do dzisiaj, a Oni – mimo trudów dnia codziennego i niełatwej pracy, lubią ją i cenią. Właśnie obchodzimy kolejny Dzień Edukacji Narodowej.

Reklamy

 

W Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie dzień ten uczczono 13 października 2017r., uroczystą akademią, na którą zaproszeni zostali również emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Serdeczne życzenia złożyli także goście, którzy odwiedzili naszą szkołę, a byli to: Pan Dariusz Czujkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Pan Stanisław Sitarz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Pani Elżbieta Raczyńska – Przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców.

Pan Marek Kozielewicz – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym naszej placówki.

Reklamy

Podczas uroczystości oficjalnie pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Alinę Tyszkiewicz – pedagoga szkolnego. Nasza pedagog słynęła z cierpliwości, spokoju i serdeczności wobec uczniów. Dzięki swojemu optymizmowi i humorowi potrafiła rozwiązać niejeden problem z jakim spotkała się podczas długoletniej pracy w szkole.

Młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, który w zabawny sposób przedstawiał dzień z życia belfra. Piosenki zaśpiewały: Dominika Rębacz, Kinga Kwiatkowska i Kamila Łazorczyk. W scence kabaretowej wystąpili: Emilia Tomaszewska, Wiktoria Rozwadowska, Jakub Skrzyński, Kajetan Malinowski, Piotr Buchajczuk, a o nagłośnienie zadbał Adrian Kulas. W przygotowaniach akademii uczestniczyli też nauczyciele: Anna Olko, Zofia Szwiec, Joanna Błaszczuk, Barbara Żeromska, Katarzyna Skawińska, Joanna Kornicka, Daniel Buchowiecki i Krzysztof Mazur.

Reklamy

Słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem uroczystości, przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych: Ewą Szeweńko, Justyną Chwedczuk, Anną Wiśniewską, Anną Gałką, Moniką Ciesielczuk i Joanną Wawrzaszek.

 

źródło i fot. www.zs1hrubieszow.pl