Dwójka: Spotkanie z Chopinem

9 marca 2018 roku po raz kolejny gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 pana Przemysława Gumielę – nauczyciela śpiewu, teorii muzyki, gry na fortepianie i saksofonie oraz tatę Anastazji z 3C.

Reklamy

 

Na te spotkania czekamy zawsze z niecierpliwością i zaciekawieniem, bowiem pan Gumiela potrafi wspaniale wprowadzić w świat muzyki zarówno dzieci jak dorosłych. Tym razem uczniowie klasy 1B i 3C uczestniczyli w prelekcji na temat „Spotkanie z Chopinem”.

Pan Gumiela podzielił się z uczniami bogatą wiedzą na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina – genialnego kompozytora, fenomenalnego pianisty, prawego i szlachetnego człowieka. Bardzo ciekawie opowiadał o jego dzieciństwie, rodzinie, młodości, życiu w ojczyźnie i na emigracji. Swoje opowiadanie ilustrował cudowną muzyką Chopina – uspokajającą, przywołującą obrazy polskiej wsi i mocno poruszającą, jak np. uderzająca siłą i pasją Etiuda c-moll „Rewolucyjna”.

Nasi uczniowie słuchali jak zaczarowani, bowiem muzyka Chopina nieustannie fascynuje, zadziwia i wzrusza. Dziękujemy za wspaniałą lekcję muzyki i historii.

 

Tekst i foto: Joanna Tomasiak, Katarzyna Beń