Dzieci z PZPSW na wycieczce w Maziarni

Czerwiec jest miesiącem, w którym podczas lekcji, uczniowie pod kierunkiem nauczyciela, podsumowują i utrwalają wiadomości zdobyte w czasie całego roku szkolnego. Ciekawą formą zajęć podsumowujących była wycieczka do Maziarni, w środę 12 czerwca.

Reklamy

Uczestnikami wycieczki były dzieci i młodzież z klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie wraz z opiekunami.

O godzinie 9.00 spotkaliśmy się z Panią Justyną Tor, przewodnikiem, która po przywitaniu zaprosiła wszystkich na leśny spacer. Pokonując pierwszy odcinek wędrówki, doszliśmy do przepięknego pałacu. Pałac w Maziarni to zabytek z 1903 r., który był własnością Ordynacji Zamoyskiej.  Pani przewodnik, bardzo interesująco, opowiadała nam o historii tego miejsca, o zwierzętach zamieszkujących strzeleckie lasy, o roślinności, o gatunkach chronionych,  podkreślając, jak cenną wartością dla człowieka  jest las. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali przyrodę, pokonując niełatwy szlak. Kolejnym etapem zwiedzania była szkółka leśna, gdzie pracownicy dbają o to, aby drzew było coraz więcej. Po wyczerpującym spacerze mogliśmy posilić się pieczonymi w ognisku kiełbaskami. „Leśne zajęcia”, łączyły w sobie edukację przyrodniczą, historyczną i zdrowotną.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Strzelce za możliwość miłego spędzenia czasu w tak ciekawym miejscu.

 

Opracowała: Barbara Nalepa

fot. PZPSW