22 czerwca 2024

Dzień Babci i Dziadka w Dwójce

23 stycznia 2019 roku w hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 2, odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Reklamy

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

23 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ich święta przygotowana przez wychowawczynie: Iwonę Kociach, Joannę Hawryluk i Elżbietę Charatynowicz.

Reklamy

Na wstępie dyrektor szkoły pan Andrzej Jurczyński przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie dzieci z klasy 3A, 2A oraz z oddziału przedszkolnego przedstawiły piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające piosenki okolicznościowe i wiersze. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków utwór muzyczny zagrany na instrumentach perkusyjnych oraz pokaz taneczny.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne kwiatki. Na zakończenie uroczystości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty, napojów oraz owoców, przy którym dziadkowie z wnuczętami ucinali sobie miłą pogawędkę.

Reklamy

Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

Również dziękujemy panu Krzyśkowi Dąbrowskiemu za solidną obsługę nagłośnienia.

 

Zdjęcia >>


Tekst: Joanna Hawryluk
Foto: Joanna Hawryluk, Iwona Kociach