Dzień Języków Obcych w ZS nr 2

8 października w Zespole Szkół nr 2 odbył się Dzień Języków Obcych. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku.

Reklamy

Organizacją uroczystości zajęli się nauczyciele języków obcych, którzy obrali sobie za zadanie uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych. Mówić językiem drugiej osoby, oznacza bowiem uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki.

Program uroczystości zawierał następujące atrakcje:

• prezentacje multimedialne, dotyczące języka łacińskiego jako podwaliny języków nowożytnych oraz stereotypów charakterystycznych dla mieszkańców różnych krajów Europy,

• prelekcje dotyczące języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego,

• konkurs „1 z 10”, w którym pytania dotyczyły wiedzy z kultury, geografii i literatury trzech państw europejskich: Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemiec.

• konkurs na najlepiej przebraną postać znanego Europejczyka

• śpiewanie piosenek obcojęzycznych,

• specjalną niespodziankę: spotkanie z wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, rodowitym kanadyjczykiem – Jackiem Dunsterem. Nasz gość był zachwycony bardzo dobrą znajomością języka angielskiego naszych uczniów oraz bogato wyposażonymi pracowniami językowymi.

W dniu uroczystości uczniowie mieli okazję zapoznać się z materiałami edukacyjnymi do nauki języków (różne rodzaje słowników, programy multimedialne, program SITA, itp.) na specjalnie przygotowanych stanowiskach językowych.

Przygotowania do obchodów rozpoczęły się we wrześniu. Uczniowie każdej klasy wykonali plakaty informacyjne, dotyczące wiedzy o poszczególnych krajach: Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemieczech.

Ich prace zostały zaprezentowane w holu głównym naszej szkoły. Na ich podstawie nauczyciele języków opracowali pytania do konkursu „1 z 10”.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Języków Obcych zachęcą uczniów do nauki i zmotywują ich do większej pracy.

Organizacja Dnia Języków Obcych przyniosła już pierwsze efekty. Mianowicie, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wykładach Jacka Dunstera. Co więcej – pan Dunster zadeklarował chęć dalszej współpracy z naszą szkołą.

Organizatorzy:
Sylwia Pabisiak – Zaprzała (j. angielski)
Katarzyna Baran (j. niemiecki)
Joanna Lis (j. łaciński)
Agnieszka Urbaniak (j. angielski)
Magdalena Witkowicz (j. angielski)
Anna Czerw (j. angielski)

Współpraca:
Helena Kiszko (j. rosyjski)
Małgorzata Łepik (j. rosyjski)
Urszula Pasieka (j. niemiecki)
Joanna Pudłowska (j. angielski)
Ludwika Siudyka (j. rosyjski)
Anna Madej (j. angielski)

info i foto – ZS nr 2

zobacz zdjęcia >>