Dzień Otwarty w Dwójce

We wtorek 14 kwietnia Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie (Dwójka) po raz kolejny otworzył swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.

Reklamy

 

Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły – Pan Andrzej Jurczyński. Zwrócił uwagę, że rozpoczęcie edukacji szkolnej to ważne wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny. Krótko przedstawił ofertę edukacyjną placówki i zasady jej funkcjonowania, oraz rolę jaką w procesie edukacyjnym odgrywają rodzice, z którymi ciągły kontakt i współpraca to najważniejszy priorytet.

Następnie uczniowie kl. I – III zaprezentowali swoje zdolności wokalne i instrumentalne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły. Dzieci z wielką ciekawością obejrzały sale lekcyjne, w których podejmą naukę, świetlice szkolną, która jest przygotowana tylko dla maluchów, gabinet pani pielęgniarki, stołówkę i wszystkie ciekawe dla nich miejsca. Zadawały wiele pytań na które z chęcią odpowiadali ich starsi koledzy i nauczyciele. Z upływem czasu maluchom przybywało śmiałości, a obecność przy nich rodziców nie była już, aż tak niezbędna.

Ogromny zachwyt wzbudziła hala sportowa i pokazy gimnastyczne w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Wesołym przerywnikiem pobytu na hali był taniec z pomponami koleżanek z klas III przy piosence w wykonaniu uczennic z klasy VI.

Zabawowy tor przeszkód przygotowany dla naszych gości, chciał pokonać każdy, bez względu na płeć, czy strój, było wiele śmiechu i radości.

Zajęcia plastyczne na świetlicy to czas świetnej zabawy i twórczej pracy. Wielkie skupienie i zaangażowanie w tworzeniu prac z ciastoliny, plasteliny na długi czas pochłonęło dzieci. Rodzice z zaciekawieniem obserwowali pracę swoich pociech i z dużym zaangażowaniem włączali się do pomocy. Chętnie dzielili się swoimi uwagami i rozmawiali z nauczycielami, którzy informowali o organizacji pracy w klasach młodszych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach. Mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami oraz poczuciem wartościowo i mile spędzonego czasu.

Liczymy, że spotkamy się w nowym roku szkolnym! … a zatem do zobaczenia we wrześniu!

 

 

Tekst: Anna Budzyńska
Foto: Anna Budzyńska i Katarzyna Beń