26 maja 2024

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1

W dniu 21 maja 2008 r., jak co roku, w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły odbył się Dzień Otwarty. Na sali gimnastycznej Dyrektor szkoły – Andrzej Pachla, powitał zaproszonych gości.

Byli to uczniowie ze szkół: w Teratynie, Czerniczynie, Szpikołosach, Gozdowie, Husynnem, Koble oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Następnie przedstawił krótko program dnia. Po wygłoszeniu formuły otwarcia zaprezentował się Szkolny Teatr GEMMA w kabarecie pt. „Rodzinne rozmowy” i Zespół Wokalny oraz koła działające od wielu lat w naszym Gimnazjum.

W tym roku Dzień Otwarty odbywał się pod hasłem „Wiosna Olimpijska”. Z tej okazji został przygotowany olimpijski wystrój szkoły i odbyły się dwa konkursy:

konkurs „Wiedzy olimpijskiej”, w którym zwycięzcami zostali:
I miejsce – Szymon Graf z klasy II a,
II miejsce – Kinga Pogwizd z klasy III a,
III miejsceJustyna Taras z klasy III a,

oraz konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem „Starożytne i Nowożytne Igrzyska Olimpijskie”, w którym nagrodzono dwie prace:
Anny Rosołowskiej i Sylwii Łubkowskiej oraz Marcina Jakubiaka, uczniów z klasy III a.

Wyróżnione prezentacje uatrakcyjniły oficjalną część uroczystości i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a uczniowie udekorowani specjalnie przygotowanymi specjalnie na tę okazję medalami olimpijskimi.

Ważnym punktem Dnia Otwartego było zwiedzanie szkoły. W poszczególnych salach uczniowie Gimnazjum nr 1 prezentowali wykorzystywane na co dzień pomoce dydaktyczne.

Ciekawostką, która szczególnie zainteresowała gości były przeprowadzane na żywo doświadczenia i pokazy: fizyczne, chemiczne. Młodzież miała również okazję obserwować, jak powinno przebiegać udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym prawidłowe przeprowadzanie masażu serca na specjalnym manekinie.

Wszyscy, którzy gościli w Gimnazjum nr 1 mogli posilić się w kawiarence sałatkowej oraz zjeść słodki deser w szkolnej ciastkarni.

Dodatkowymi atrakcjami dnia były zorganizowane na zewnątrz pokazy modelarskie, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, akrobacje rowerowe w wykonaniu uczniów szkoły i popisy czołowych sportowców szkoły.

Akcentem zamykającym przedpołudniową część uroczystości był symboliczny lot balonu napełnionego podgrzanym powietrzem i wystrzelenie rakiety „Apollo”, a wieczorem odbyła się dyskoteka integracyjna.

Pamiątką, którą każdy uczestnik spotkania mógł zabrać ze sobą były specjalnie na tę okazję przygotowane foldery i zakładki do książek.

Wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia, spędzili z nami dzień oraz tym, którzy zaangażowani byli w jego organizację, serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski
i Grono Pedagogiczne

zobacz zdjęcia >>

Więcej zdjęć na stronie
Gimnazjum nr 1 >>