24 lipca 2024

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 1

Dnia 2 czerwca 2011 roku Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie miało przyjemność gościć uczniów klas szóstych podczas Dnia Otwartego.

Reklamy

Już przy głównym wejściu wszystkie grupy witali szkolni „przewodnicy”. Rozpoczęcie uroczystości odbyło się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej, gdzie zebrali się zaproszeni goście i cała społeczność gimnazjum.

Reklamy

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i powitaniu przez Pana Dyrektora Andrzeja Pachlę uczniowie obejrzeli prezentację, którą przygotował Konrad Pogwizd. W sympatyczny nastrój zebranych wprowadził Plafon, wirtualny komiksowy kolega, który zastanawiał się jakie gimnazjum wybrać i zdecydował się na naukę w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie. Wiele braw zebrali także uczniowie występujący w szkolnym kabarecie oraz zespole wokalnym, który uświetniał wszystkie uroczystości szkolne.

Reklamy

Jak co roku dzień ten miał szczególną oprawę, cała szkoła została wyjątkowo przygotowana.
We wszystkich salach lekcyjnych oraz w sali korekcyjnej prezentowane były przez specjalnie przygotowanych uczniów pomoce dydaktyczne odpowiednie do specyfiki przedmiotu nauczanego w danej sali. W niektórych pracowniach odbywały się pokazy prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów, a w sali chemicznej „wybuchowe” doświadczenia.

Podczas przerw w zwiedzaniu szkoły uczniowie bardzo chętnie korzystali z kawiarenki oraz z dodatkowych stoisk: europejskiego, profilaktycznego i stoiska malowania twarzy. Ciekawym przeżyciem dla uczniów były także pokazy modeli latających ze szkolnego klubu modelarskiego ORLIK i rozgrywki sportowe na nowych obiektach sportowych szkoły.

Spotkanie zakończył wspólny posiłek a po południu odbyła się dyskoteka. Dziękujemy za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że wielu uczniów obecnych na Dniu Otwartym rozpocznie we wrześniu naukę w naszej szkole.

Zdjęcia »

***

Info i foto:
Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie