20 kwietnia 2024

Nagłośnienie sceniczne – jak dobrać właściwe rozwiązania?

Profesjonalne nagłośnienie estradowe to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów udanej imprezy. Niezależnie od tego, czy organizujesz duży koncert, czy mały event firmowy, właściwie dobrany sprzęt nagłaśniający pozwoli Ci cieszyć się najwyższej jakości efektami. Aby zapewnić słuchaczom najlepsze wrażenia dźwiękowe, warto postawić na rozwiązania o parametrach idealnie dostosowanych do charakteru wydarzenia. Czym kierować się podczas doboru sprzętu nagłośnieniowego? Jak dobrze nagłośnić imprezę, aby cały event zakończył się powodzeniem?

Obsługa wydarzeń estradowych. Jak dobrze nagłośnić event?

Zamówienie odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego to niezwykle istotna część przygotowań do każdego eventu. Trudno wyobrazić sobie konferencję, koncert czy imprezę plenerową bez współpracy z profesjonalną ekipą techniczną. Wydarzenie nigdy nie osiągnie sukcesu, jeśli nie zadbamy o właściwe rozchodzenie się dźwięku. Nie wystarczy czegoś powiedzieć na głos, aby przekaz dotarł do wszystkich zebranych osób. Jakość przekazywanych treści musi iść w parze z jakością audio – niezbędne są zatem wszelkie sprzęty odpowiedzialne za idealne oddanie dźwięku. Nowoczesne, prawidłowo ustawione nagłośnienie estradowe ma ogromne znaczenie w tym, jak uczestnicy ocenią dane przedsięwzięcie. Każdy, nawet najmniejszy event nie może obyć się bez mikrofonów bądź innych przetworników, mikserów, urządzeń efektowych, kolumn głośnikowych, aż po wszelkie okablowanie i końcówki mocy. Zapewniając imprezie profesjonalne nagłośnienie sceniczne można uzyskać odpowiednie brzmienie i poziom dźwięku w całej nagłaśnianej przestrzeni. Estradowe systemy nagłośnienia są przystosowane do pracy w różnych warunkach: w zamkniętych pomieszczeniach sal konferencyjnych, salach koncertowych, a także otwartych przestrzeniach, np. w ogrodach, parkach czy na ekspozycjach plenerowych. Zestaw nagłośnieniowy należy wybrać pod indywidualne potrzeby.

Jakie nagłośnienie estradowe wybrać?

Wybór odpowiedniego nagłośnienia scenicznego dla potrzeb konkretnego organizatora nie jest łatwą sprawą. Sprzęt nagłaśniający należy dobrać do specyfiki danej sytuacji oraz miejsca, w którym się odbywa. Dzięki temu możemy dopasować optymalne efekty dźwiękowe i znaleźć idealne rozwiązanie techniczne dla danej imprezy. Wybierając nagłośnienie estradowe należy wziąć pod uwagę m.in. takie czynniki jak miejsce, w którym będzie zamontowane, charakter wydarzenia czy liczebność audiencji. Nagłośnienie estradowe powinno charakteryzować się wysoką skutecznością oraz mocą, szerokim i równomiernym pasmem przenoszenia, a w efekcie czystym i niezakłóconym brzmieniem. Spotkanie z kiepskim nagłośnieniem to marnotrawstwo czasu i pieniędzy, dlatego na jakości urządzeń audio nie ma co oszczędzać. Najlepiej wybrać sprzęt od rzetelnego i zaufanego producenta. Szeroki wybór wysokiej jakości urządzeń nagłaśniających do zastosowania podczas różnego typu eventów zapewnia m.in. firma CMA AV. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wynajem całych systemów nagłośnieniowych, jak i pojedynczych komponentów. Oferta wypożyczalni obejmuje wynajem najlepszego i najbardziej niezawodnego sprzętu renomowanych marek, a w szczególności JBL, Pol-Audio, D&B, QSC czy Eastern Acoustic Works. Osoby odpowiedzialne za obsługę techniczną imprez mają ma doświadczenie we współpracy przy realizacji blisko 6000 eventów: konferencji, kongresów, koncertów i wielu innych. Specjaliści od dźwięku dysponują zestawem najbardziej niezwodnych rozwiązań na rynku. Wynajem nagłośnienia to nie tylko sprzęt, ale także fachowa pomoc w zakresie dopasowania optymalnych parametrów akustycznych do wystąpień, widowisk muzycznych i realizacji plenerowych. Warto dodać, że firma CMA AV oferuje także wynajem oświetlenia scenicznego, a także kompleksową obsługę wydarzeń online (więcej w zakładce https://cma.pl/wydarzenia-online/). Zdaniem wielu CMA AV to najlepsza firma eventowa w Polsce. Warto zapisać sobie ten kontakt.

­

(tekst i fot. mat. partnera)