Dzień Patrona w hrubieszowskiej Dwójce [ZDJĘCIA]

31 maja 2022 roku w hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 2 obchodzono uroczystości związane z Dniem Patrona.

Reklamy

Zainaugurowała je msza święta celebrowana przez Księdza Proboszcza Marka Kuśmierczyka, homilię wygłosił nasz katecheta, Ksiądz Paweł Obirek, w której przybliżył postać prymasa tysiąclecia oraz przedstawił rolę wiary w życiu młodego człowieka.

Dalsza część uroczystości odbyła się na naszej hali sportowej. Pan Dyrektor Marcin Mróz powitał przybyłych gości:

 • Sekretarza Urzędu Miasta Hrubieszów panią Monikę Podolak, reprezentującą Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Panią Martę Majewską,
 • Przewodniczącą Rady Miejskiej panią Annę Naję,
 • Wiceprzewodniczącego Rady Rodziców pana Mariusza Obszyńskiego,
 • ks. proboszcza  Marka Kuśmierczyka, ks. Pawła Obirka,
 • wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły a przede wszystkim naszych uczniów.

Po oficjalnych przemówieniach, Pan Dyrektor rozdał uczniom pamiątkowe dyplomy z konkursów o Stefanie Wyszyńskim. Zorganizowaliśmy dwa konkursy, dla klas 1-5 plastyczny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Komisja w składzie: pani Agnieszka Ślażyńska, pani Bogusława Hrycaj oraz pani Katarzyna Szczepańska wybrała najlepsze prace:

 • miejsce 1 – Pola Lipska, klasa 1B
 • miejsce 2 – Iga Lipska, klasa 5B
 • miejsce 3 – Laura Dycha, klasa 3C

Dla klas 6-8I przygotowaliśmy grupowy konkurs wiedzy. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, znajomości ciekawostek oraz informacji z życia Stefana Wyszyńskiego, oto najlepsi laureaci:

 • miejsce I – klasa 8A: Michał Sudoł, Igor Bartosiewicz, Jakub Jasinkiewicz
 • miejsce II – klasa 8B: Gabriela Krystkowiak, Filip Kosakowski, Kacper Załuski
 • miejsce III – klasa 7B: Emilia Pawluk, Karolina Kusiak, Filip Pasieka

Po rozdaniu dyplomów pan Dyrektor zaprosił wszystkich zebranych do obejrzenia programu artystycznego przedstawiającego życie i nauczanie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego pod tytułem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Beaty Krawczuk, pani Marzeny Kańkowskiej oraz pana Łukasza Kotwicy, wyrazy wdzięczności składamy także pani Ewelinie Bilik, za przygotowanie wizualnej oprawy akademii, która uświetniła obchody dnia Patrona Szkoły. Wielkie podziękowania należą się również dla Pana Krzysztofa Załuskiego za obsługę nagłośnienia.

­

(info: SP nr 2 / Tekst: Łukasz Kotwica, fot. Joanna Gumiela)


Zobacz też:

Olaf Tymecki wyróżniony w wojewódzkim konkursie informatycznym [ZDJĘCIA]

Olaf Tymecki wyróżniony w wojewódzkim konkursie informatycznym [ZDJĘCIA]