14 kwietnia 2024

Dzień Wagarowicza w mojej szkole

„Przebierajcie się uczniowie tego dnia i każdy popis niech swój da…”
„Dzień Wagarowicza” w Zespole Szkół nr.1 w Hrubieszowie był bardzo ciekawy, a zapewnione atrakcje nie pozwalały na nudę.

br />Odpowiedzialnymi nauczycielami za te chwile uniesień i szczęścia byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, w którego w skład wchodzą:
– Ewa Krasińska;
– Monika Obst;
– Katarzyna Skawińska.

Całą imprezę prowadzili uczniowie:
– Izabela Łukasiewicz;
– Michał Kusz.

To Oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem gier i zabaw w tym szczególnym dniu. Całość miała bardzo spójny charakter. Rozpoczęto świętowanie kabaretem pt. ”Echo”, podczas którego można było się zrelaksować. Następnie zorganizowano konkurs pt. ”Rzut beretem”, który pozwalał na wykazanie się sprawnością manualną.

Konkurs na karykaturę nauczyciela wygrał nasz nie zastąpiony pan dyrektor Zbigniew Petruczynnik, gdyż „karykaturę każdy swoją ma i ten co ma jedno ucho, i ten co ma dwa”. Wygrywając ów konkurs pan dyrektor oznajmił obecnym, iż ten cenny rysunek ze swoją podobizną powiesi na honorowym miejscu w swoim gabinecie.

Odczytano także wiersz ucznia Zespołu Szkół nr 1 Adama Smyka pt. ”Manifest ucznia”, który dotyczył reformy polskiego szkolnictwa. Całość imprezy uświetniły piosenki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Należy tu przyznać, iż niektórzy mieli czysty, płynny głos.

Zawody w piłkę siatkową: nauczyciele kontra uczniowie pozwoliły ocenić kondycję kadry i młodzieży, jednocześnie zakończyły ten wspaniały emocjonujący „Dzień Wagarowicza”.

Ten dzień odpoczynku i relaksu sprawił, iż mogliśmy się „oderwać” od naszych codziennych obowiązków, trosk i kłopotów oraz wykazać się inwencją twórczą. Zaś Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami udowodnili, że w szkole można nie tylko się uczyć ale również bardzo dobrze się bawić.

Autor: Daria Danielak kl. III L ”e”

zobacz zdjęcia >>