Ekonomik zdał egzamin

Przed finałem wydawało się, że Zamość postawi poprzeczkę wysoko. Tego meczu i Ekonomik jednak nie zbagatelizował.

Reklamy

br />Przez rundę grupową szczypiorniacy Ekonomika przeszli bez specjalnych trudności. W finale przyszło im się jednak zmierzyć z drużyną Liceum nr 1 z Zamościa, po grze której widać było, że kelnerstwo nie będzie brane pod uwagę.

Ekonomik najwyraźniej wziął sobie do serca wcześniejsze doświadczenia Staszica z koszykówki, kiedy to nonszalancja pozbawiła reprezentację tego liceum udziału w następnej rundzie rozgrywek. Na początku meczu chłopcy z Kościuszki byli na tyle skoncentrowani i pełni woli walki, że wywalczyli cztero bramkową przewagę. Skutecznie i mądrze grali w obronie, nadzwyczaj dobrze spisywał się bramkarz, a szybkie kontry pozwoliły nie tylko utrzymać, ale i zwiększyć przewagę nad drużyną przeciwnika. Wygrali mecz z Zamościem w stosunku 14 : 7 i awansowali do następnej rundy rozgrywek.

Staszic zagrał też dobre zawody. Szkoda, że wola walki obudziła się dopiero w drugiej połowie pojedynku z Liceum nr 1 z Zamościa, bo gdyby od początku chłopcy powalczyli, to być może udało by się dostać do finału.
W meczu o trzecie miejsce Staszic pokonał po zaciętym meczu ZS z Sinicy Różanej 14 : 11.

Końcowa klasyfikacja:

1. ZS nr 3 Hrubieszów
2. I LO Zamość
3. ZS nr 2 Hrubieszów
4. ZS Sienica Różana
5. ZS nr 3 Tomaszów Lubelski

Do następnej rundy awansowała jedynie najlepsza drużyna.

Wyniki wszystkich pojedynków znajdziecie w zdjęciach.

zobacz zdjęcia >>

zobacz film Ekonomik 1 >>

zobacz film Ekonomik 2 >>

zobacz film Staszic 1 >>

zobacz film Staszic 2 >>