29 maja 2024

Ewa Mizdal gościem festiwalu piosenki!

W dniu 7.06.2012r. w Wyszkowie w Hali WOSiR już po raz XIX odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60-70. Uczestniczyły w nim zaproszone gwiazdy sportu, a wśród nich mistrzyni i rekordzistka Polski w podnoszeniu ciężarów zawodniczka hrubieszowskiej Unii Ewa Mizdal.

Ze strony PZPC

Od lat nad organizacją tego festiwalu czuwa Pan Andrzej Rębowski – prezes „Klubu 2012″, który łączy kulturę ze sportem. Głównym organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Wyszków Pan Grzegorz Nowosielski.

Wśród gwiazd sportu byli: Ewa Mizdal, Wiesław Rudkowski, Wiesław Borowiak, Józef Grudzień, prof. Henryk Sozański, Władysław Zieliński oraz trenerzy Danuta i Ryszard Soćko.

Przewodniczącym jury był Ryszard Poznakowski – kompozytor, założyciel i lider zespołu „Trubadurzy”, Janusz Kondratowicz – poeta, satyryk, autor tekstów piosenek, Krzysztof Heering -wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie, Aleksander Nowacki – kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyczny.

Festiwal prowadził jak zwykle Ryszard Wolański – dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP.

Nagrody i wyróżnienia ufundowali m.in. Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Prezes PKOL, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Wystąpiło 26 artystów z całej Polski. Jury sportowe wyróżniło 5-ciu wykonawcówm.in.: Magdalenę Chołuj z Morawicy za wykonanie piosenki „Powiedz stary”, Annę Szatybełko z Malborka za brawurowe wykonanie „Kochać znaczy żyć” oraz Sandrę Mikę z Krakowa za utwór „Obok nas”.

Specjalną nagrodę jury sportowego otrzymał Kamil Czeszej z Torunia za piosenkę „Była głupia miłość”.

Wykonawcy wyróżnieni przez jury sportowe znaleźli się na liście nagrodzonych przez jury pod przewodnictwem Ryszarda Poznakowskiego.

Impreza okraszona była elementami sportowymi, w tym dużo było informacji na temat naszej podnoszenia ciężarów.

W przeszłości w tym festiwalu uczestniczyli jako gwiazdy sportu m.in.: Aleksandra Klejnowska – Krzywańska, Zygmunt Smalcerz, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Marian Woronin, Andrzej Wroński i wielu innych.

Na zakończenie festiwalu wystąpili Aleksandra Krzyżańska laureatka Super Grand Prix 2011 oraz Wojciech Kędziora – pseudonim artystyczny Korda – wokalista zespołu „Niebiesko-Czarni” gitarzysta i kompozytor.

Festiwal był znakomitą formą promocji podnoszenia ciężarów przed Igrzyskami XXX Olimpiady w Londynie.

 

Opracował – mak

Na zdjęciu – Ewa Mizdal.