20 lipca 2024

Festyn Rzeczpospolitej Internetowej

29 marca odbył się Festyn Rzeczpospolitej Internetowej podsumowujący projekt „Teatr pod rękę z Internetem”. W remizie OSP w Wiszniowie licznie zgromadzili się mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele powiatu.

Reklamy

Swoją obecnością imprezę uświetnili zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Mircze – Pan Lech Szopiński.
Elżbieta Laskowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiszniowie powitała przybyłych gości, przekazała krótką informację o projekcie oraz podziękowała wszystkim zaangażowanym w jego realizację.

Rolę konferansjera pełniła Pani Edyta Dobosz-Maciuk, która przekazała również szczegółowe informacje o efektach projektu przy użyciu prezentacji multimedialnej. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Rafał Piwkowski.

Reklamy

Imprezę uświetniły występy zespołów artystycznych. Daleko rozbrzmiewały głosy Szychowianek, a skoczne ludowe melodie ogrzały atmosferę i wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój. Na długo w pamięci pozostanie uroczy koncert licznej grupy młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Ich występ został nagrodzony brawami na stojąco.

Talent uczestników projektu podziwialiśmy podczas prezentacji grupy wokalnej, w etiudzie teatru ruchu oraz w widowisku „Wszystkie smoki o tym wiedzą”.

Reklamy

Wójt Mircza wyraził uznanie pomysłodawcom projektu oraz pogratulował talentu jego uczestnikom.

Festyn uatrakcyjniły konkursy, koncert zespołu wokalnego The Bogdan`s oraz pokazy specjalistycznego sprzętu Straży Granicznej z Kryłowa i Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Wspaniałe ciasta przyciągały smakoszy, a zapach grochówki roznosił ciepły, wiosenny wiatr.

Imprezę zakończyła dyskoteka dla dzieci i dorosłych.

Sponsorami festynu byli: Nadleśnictwo Mircze, HYDRO-MET w Mirczu (Jan Kuś), Piekarnia HART w Mirczu (Ryszard Furlepa), Masarnia z Ubojnią w Hrubieszowie (Stanisław Kurantowicz), Marian Bałanda – Wiszniów, Hurtownia Art. Spożywczych i Przemysłowych w Hrubieszowie (Edmund Majder), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STAN-ROM w Tomaszowie Lubelskim, Hurtownia ARKADIA w Chełmie.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

info
Gmina Mircze