13 czerwca 2024

Funkcjonariusze KAS z Hrubieszowa zatrzymali pijaną kierującą

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Hrubieszowa zauważyli jadący całą szerokością drogi samochód. Okazało się, że kierująca nim kobieta miała w wydychanym powietrzu aż 3,3 promila alkoholu.

Reklamy

27 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – Trzeciego Referatu Realizacji z Hrubieszowa, wracając z działań kontrolnych, w miejscowości Maciejów Stary (gmina Wysokie) zauważyli jadący całą szerokością drogi samochód osobowy marki Toyota.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedziała 60-letnia kobieta. Z uwagi na wątpliwości co do jej stanu trzeźwości – niewyraźna mowa – funkcjonariusze powiadomili policję.

Reklamy

Przybyli na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie zbadali stan trzeźwości kobiety. Badanie potwierdziło podejrzenia. Kierująca toyotą miała w wydychanym powietrzu aż 3,3 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 60-latka miała już wcześniej zatrzymane prawo jazdy i orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Zaledwie kilka dni wcześniej funkcjonariusze zatrzymali się, aby udzielić pomocy rowerzyście, który przewrócił się na jezdnię. Jak się okazało przyczyną wypadku był stan upojenia alkoholowego mężczyzny.

Reklamy

Ponieważ funkcjonariusze wyczuli od rowerzysty silną woń alkoholu wezwali na miejsce patrol policji. I tym razem podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w Hrubieszowie.

(info: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Uwaga na próby oszustw podczas spisu ludności

Uwaga na próby oszustw podczas spisu ludności


LubieHrubie na Twitterze