Gadżety dla audiofila – co warto kupić?

Szukasz ciekawego pomysłu dla osoby kochającej muzykę, ale nie wiesz, co wybrać? Zobacz nasze propozycje i zastanów się, który z prezentów najbardziej ucieszy bliską Ci osobę!

Reklamy

 

Słuchawki dla audiofila – jakie wybrać?

Decydując się na zakup słuchawek na prezent, należy sobie zdawać przede wszystkim sprawę ze zróżnicowania dostępnych modeli:

  • słuchawki douszne – idealne dla tych, którzy ciągle są w biegu. Konstrukcja takich słuchawek zapewnia stabilne trzymanie się w uszach, nawet gdy spieszysz się na autobus lub masz pracę wymagającą pełnej mobilności. Takie słuchawki są nie tylko wygodne w noszeniu, ale i dzięki swoim rozmiarom możesz je łatwo schować do torby czy nawet kieszeni;

  • słuchawki nauszne – według wielu te właśnie słuchawki zapewniają o wiele lepsze wrażenia w czasie słuchania muzyki. Spośród nich możesz wybrać modele otwarte, półotwarte i zamknięte – te pierwsze pozwolą Ci wciąż mieć kontakt słuchowy z otoczeniem, ostatnie zaś skutecznie Cię od niego odizolują;

  • słuchawki sportowe – idealne dla miłośników łączenia wysiłku fizycznego z rozrywką w postaci muzyki. Sekret takich słuchawek tkwi w odpowiednim wyprofilowaniu, dzięki czemu trzymają się w uszach bez trudu, nawet przy skomplikowanych ćwiczeniach i intensywnym biegu;

  • słuchawki bezprzewodowe – często właśnie słuchawki sportowe posiadają własny akumulator, a przez to nie mają kabla. Dzięki temu zapewniają pełną swobodę ruchu. Takie słuchawki docenią również ci, dla których ważny jest komfort na co dzień.

Czy odtwarzacz MP3 to już przeżytek?

Czy w dobie smartfonów odtwarzacze MP3 mają jeszcze rację bytu? Jak najbardziej, szczególnie jeśli w jego posiadanie wejdzie audiofil. Osoby, które słuchają muzyki bardzo często, na pewno mają dosyć ciągłe rozładowującego się telefonu. To właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem jest zakup przenośnego odtwarzacza muzyki. Takie urządzenia najczęściej cechują się bardzo długą pracą na jednym naładowaniu, więc z powodzeniem mogą być używane przez cały dzień lub dłużej, bez ryzyka rozładowania się.

Reklamy

Głośniki bezprzewodowe – komu się przydadzą?

Kolejnym udanym prezentem na prezent dla audiofila są niezastąpione na wyjazdach głośniki bezprzewodowe. Dzięki nim możesz zabrać swoją ulubioną muzykę ze sobą nawet na drugi koniec świata, nie martwiąc się o ograniczenia bagażu w czasie podróży. Co więcej, takie urządzenie posłuży Ci także w czasie pieszych wycieczek po górach oraz zapewni rozrywkę w czasie imprez w plenerze – w Twoim ogrodzie, na plaży lub basenie.

Gramofon – czy to dobry pomysł?

Gramofony zostały wyparte przez dziesiątki bardziej nowoczesnych odtwarzaczy muzyki – ale czy na pewno? Wielu miłośników muzyki upiera się, że nic nie może się równać brzmieniu piosenek odtwarzanych na tym urządzeniu. Co więcej, najbardziej popularne zespoły wciąż wydają swoje najnowsze albumy na płytach winylowych, więc dostępność nośników do gramofonów jest ogromna. Zmieniają się też same gramofony – mają coraz więcej funkcji, a ich obsługa jest prosta nawet dla amatorów.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)