25 maja 2024

„Gdzieś w nas” – spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej poświęcone Markowi Grechucie

W dniu 17 grudnia 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie pt.: „Gdzieś w nas”, poświęcone Markowi Grechucie.

„Gdzieś w nas błyszczą gwiazdy poezji;
Gdzieś w nas niosą krzyże polonii,
Gdzieś w nas kwilą buty północy,
Gdzieś w nas idą ludzie niezłomni…”

Marek Grechuta


Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie – dla seniorów naszego powiatu, uczestników bibliotecznego kursu komputerowego „Komputer krok po kroku”.

Nauczyciele Zespołu Szkół Miejskich Nr 2: pani Beata Lichoń-Fabrowska, pani Beata Caboń oraz pan Marcin Mróz, upamiętniając dorobek artystyczny piosenkarza, poety i kompozytora – Marka Grechuty, przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali ich uczniowie. Młodzież  wykazała się dużym zaangażowaniem oraz zdolnościami artystycznymi. Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali interpretacji utworów Grechuty, popularnie nazywanych „grechutkami”.

Podczas spotkania dokonano także podsumowania kursu komputerowego, w którym wzięło udział 46 uczestników. Zajęcia odbywały się w 7 grupach, codziennie przez okres dwóch miesięcy: od października do grudnia. Łącznie zrealizowano 182 godziny zajęć dydaktycznych, podczas których seniorzy nabyli umiejętność korzystania z popularnych programów Pakietu Microsoft Office, wyszukiwania informacji w Internecie, zakładania i obsługiwania poczty elektronicznej oraz komunikowania się za pomocą programu Gadu-Gadu. Zajęcia komputerowe dostarczyły wiele satysfakcji, zarówno uczestnikom kursu, jak i prowadzącym: Aleksandrze Kopczyńskiej i Joannie Raczyńskiej.

Na zakończenie spotkania, seniorom wręczono dyplomy ukończenia kursu, a wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

 

Info i foto: BPH