Godzina ze sztuką słowa w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 3. grudnia 2014 roku pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przeżyli „godzinę ze sztuką słowa”. Pod takim właśnie tytułem odbyło się w siedzibie WTZ „spotkanie z twórczością” znanych poetów i prozaików.

Reklamy

 

Nie zabrakło też elementów dramatycznych i piosenki poetyckiej, a uczestnicy biorący udział w tym ambitnym literackim przedsięwzięciu musieli wykazać się umiejętnościami aktorsko – wokalnymi, komediowymi oraz recytatorskimi. Nie było to łatwe, ale z sukcesem sprostali swoim zadaniom literackim i piosenkarskim.

Program artystyczny obejmował wiersze i utwory prozą autorstwa: Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej, Jana Twardowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Jonasza Kofty, Maxa Ehrmanna i Bułata Okudżawy. Śpiewano piosenki Marka Grechuty, Michała Bajora i z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Dla wielu uczestników WTZ (zarówno tych występujących na scenie, jak i siedzących na widowni) był to pierwszy kontakt z „literaturą wysoką” od czasów szkolnych, a niektóre prezentowane utwory słyszeli oni po raz pierwszy. Spragnieni wrażeń literackich okazali się też rodzice i opiekunowie uczestników, którzy przybyli posłuchać mistrzów słowa pisanego w interpretacji swoich dzieci.

Oryginalną dekorację nawiązującą do tematyki wygłaszanych i śpiewanych utworów wykonały specjalnie na tę okazję terapeutki WTZ w Hrubieszowie: Bożena Agneża i Sylwia Krystkowiak, a program literacki koordynowała Magdalena Cieślak.