Honor i gniew – premierowy teledysk zespołu Hubal

Zespół Wokalny „Hubal”, działający przy Klubie 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, nagrał swój premierowy teledysk.

Reklamy

 

Kwiecień i maj to miesiące kiedy obchodzimy kilka bardzo ważnych rocznic, o których pamiętamy, ale ten wyjątkowy czas pandemii nie pozwolił nam na uczczenie tych wydarzeń w sposób, na jaki polscy bohaterowie zasługują.

80 rocznica mordu katyńskiego, 80 rocznica śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Święto Konstytucji 3 Maja czy 76 rocznica zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy II Korpusu pod dowództwem gen. Władysława Andersa to uroczystości, o których pamiętamy i przy najbliższej okazji zechcemy zorganizować koncert, który upamiętni wszystkich tych, co złożyli dla ojczyzny najcenniejszy dar, dar życia.

„Honor i gniew” to piosenka Lecha Makowieckiego – polskiego barda, poety i kompozytora. Utwór ten wpisuje się w nurt poezji śpiewanej, opartej na tematyce patriotycznej i historii Polski z okresu II wojny światowej – jednocześnie mocno nawiązującej do współczesności.

Do tych słów i muzyki Zespół Wokalny Hubal pod kierownictwem Tomasza Brudnowskiego nagrał teledysk, który chcemy Państwu zaprezentować.

Podziękowania za pomoc w nagraniu teledysku kierujemy dla Studia Filmowego Bruno, montażyście Szymonowi Miranowskiemu oraz portalowi Lubiehrubie – patronowi medialnemu.

Zespół wystąpił w składzie:

Anna Bednarczuk

Agnieszka Chrastina

Alicja Kryszczuk

Lila Sudół

Danuta Szczubkowska

Elżbieta Szewc

Emilia Usowska

Barbara Zdzienicka

Tomasz Brudnowski

Marek Maciejczyk

Kamil Matraszek

Andrzej Rosiński

Andrzej Szczubkowski

Ryszard Sudół

Sławomir Usowski

 

ZW Hubal

 

wideo: youtube.com

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Sukces zespołu Hubal na festiwalu w Krakowie!