Hrubieszów: 27 Finał WOŚP za nami. Podsumowanie – nowy rekord to 65 734,88 zł.

Mamy nowy rekord!!! 27 Finał WOŚP był wyjątkowy, zaangażowanie mieszkańców, wsparcie władz i darowizny przedmiotów od firm przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Reklamy

 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego, w szczególności mieszkańcom gminy Uchanie, Białopole, Trzeszczany, Mircze i Werbkowice, za czynne włączenie się do działań w ramach 27 Finału WOŚP w dniu 13 stycznia 2019 r.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, tworząc „orkiestrową” atmosferę. Kwestowało 50 osób, w sztabie pomagało nam kolejnych 10 wolontariuszy. Przełamaliśmy stereotyp że wolontariusz to młodzież, w tym roku dołączyły do nas osoby dorosłe, a najmłodsza wolontariuszka Lenka miała 8 lat.

Najwyższą kwotę do puszki zebrała Aleksandra Pirogowicz – 2540,50 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wyrazili zgodę na to, aby opiekować się puszką stacjonarną. Puszki stacjonarne były dostępne w dniach 19.12.2018 – 13.01.2019 w następujących miejscach: Urząd Miasta Hrubieszów, Urząd Gminy Hrubieszów, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, LECZNICA – ADAMUS, BOSCH SERVICE ZAPRZAŁA, CARMAX, Jubiler I.M. Białaccy, Restauracja MAGISTRAT, Restauracja GNIECKI, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

Łączna kwota z puszek stacjonarnych – 2241,44 zł.

Gorące podziękowania wszystkim wykonawcom, którzy grają i wspierają „orkiestrę” nie od dziś. A byli to: Teatr Piosenki Młyn, zespoły Pruderia, GocHa, Ulica 30, soliści Marysia Łyko, Agata Buta i Martyna Nosko oraz zespół wokalny Mada Bis z Wojsławic.

Serdeczne podziękowania dla Tomka Brudnowskiego i Jolanty Głowacz za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas koncertu i licytacji oraz niezastąpionej, jak co roku, Marzenie Muzyczuk, która czuwała nad sprawnym przepływem licytowanych przedmiotów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się „maluszek” Fiat 126p, który został wylicytowany za 11 000 zł, „fotel Burmistrza” w ramach akcji „Samorząd bez focha” – zostań Burmistrzem na 1 dzień, za kwotę 3000 zł. oraz „fotel Starosty” za 2600 zł. Biżuteria od Starosty Maryli Symczuk za 1050 zł. i grafika Alfreda Przybysza za 1250 zł. To jedne z większych kwot z wylicytowanych przedmiotów.

Ogólna kwota uzyskana z licytacji to – 32030 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty na kiermasz różności. Kwota uzyskana z kiermaszu – 1667,90 zł.

Dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział w giełdzie plakatów filmowych, kwota z giełdy plakatów – 297,16 zł.

Gorące podziękowania dla sponsorów, którzy zadbali o wsparcie naszych wolontariuszy: Restauracja Staropolska, Piekarnia Gietka Mateusz Hrubieszów, Hurtownia cytrusów Marta Gidzińska, Zapiekanki Piotr Szkalej, sklep Lewiatan Barbara Majder.

Ochotniczej Straży Pożarnej Hrubieszów dziękujemy za opiekę nad bezpiecznym przebiegiem akcji 27 Finału. Strażacy grali z nami przez cały dzień finałowy, a ponadto przekazali na licytację spływ pontonowy rzeka Bug.

Rekordy pobiliśmy również, jako społeczeństwo Hrubieszowa, świadczą o tym gorące serca darczyńców, którzy przekazali bardzo wartościowe przedmioty. Byli to:

Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska

Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Maryla Symczuk

Wójt Gminy Hrubieszów Tomasz Zając

OSP Hrubieszów

Firma Przewozowa Transway – Grzegorz Hunkiewicz

Centrum  Druku Bruno – Tomasz Brudnowski

Okularium Hrubieszów

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wist Hrubieszów – Krzysztof Drączkowski

Kayak Trip – Marcin Lebiedowicz

Restauracja Gniecki – Przemysław Gniecki

Jubiler I.M. Białaccy

Hrubieszowskie Terenowe 4×4

Baltic Soul Wojciech Wojtiuk

Maciejczyk Schody i Podłogi Drewniane

Siłownia City Gym – Monika Drączkowska

Dobry Dietetyk – Arleta Mazurek

Zespół Strych

Zespół Energy Girls

Teatr Piosenki Młyn

Michał Miścior

Mariusz Tomczuk

Alfred Przybysz

Paulina Banaszek

Małgorzata Chmaj

Music99 Megastore

Music Discount

 

Gorące podziękowania dla Marty Szpinda, która poświęciła swój cenny czas i wykonała piękne zdjęcia z 27 Finału w HDK.

Serdeczne podziękowania dla Edyty Puszczało, Jolanty Janiec, Magdaleny Bień i Zofii Wojtiuk za sprawne i dokładne przeliczanie pieniędzy. Dziewczyny miały dwa razy więcej do liczenia, niż w roku ubiegłym.

 

Ogólna kwota zbiórki pieniędzy zebrana w ramach 27 Finału WOŚP przez Sztab  działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury to:

65 734,88 zł.

Serdeczne dzięki!!! Jesteście wielcy!!! Do zobaczenia za rok!!!

 

Sztab #5255

WOŚP Hrubieszów

Szef Sztabu Katarzyna Partyka
Zdjęcia Marty Szpindy:

https://www.facebook.com/pg/wosp.hrubieszow/photos/?tab=album&album_id=2048304551957245

 

Lictacja Malucha:

 

 

fot. lubiehrubie.pl, Marta Szpinda

wideo: Sztab WOŚP Hrubieszów