15 czerwca 2024

Hrubieszów: Będzie wniosek o dotację na pływalnię

Miasto Hrubieszów będzie się starać o dotację na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2. Podczas sesji w środę 28 marca rada miejska podjęła decyzję, która umożliwia złożenie wniosku o przyznanie pieniędzy z budżetu państwa.

Reklamy

 

Termin składania dokumentów upływa z końcem tego miesiąca, a jednym z warunków jest wpisanie inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

– Rada zgodziła się na zabezpieczenie na ten cel w WPF 24 milionów złotych i dzięki temu możemy starać się o przyznanie dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach programu „Sportowa Polska” możemy otrzymać maksymalnie połowę kosztów netto, ale nie więcej niż 7 milionów i o taką kwotę będziemy się ubiegać – zapowiada burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając. 

Reklamy

Decyzje o podziale środków są spodziewane w wakacje. Jeśli wniosek Hrubieszowa zostanie zaakceptowany, jesienią będzie można wprowadzić tę inwestycję do przyszłorocznego budżetu. 

Sama budowa pływalni przy SP 2 w Hrubieszowie jest planowana na lata 2019 – 2021, ale przygotowania trwają. Miasto ma już pozwolenie na budowę i kończy opracowywanie dokumentacji projektowej. W tegorocznym budżecie samorząd zaplanował na ten cel około 150 tysięcy złotych. 

Reklamy


(wizualizacja arch. UM w Hrubieszowie)

 

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Jaka będzie pływalnia przy Dwójce?

Hrubieszów: Konsultacje w sprawie basenu rozpoczęte. Zagłosuj pisemnie lub przez internet, zgłoś uwagi

Hrubieszów: Poznaj szczegóły obu koncepcji basenu przy Dwójce. Wkrótce konsultacje społeczne

Hrubieszów: Mieszkańcy pomogą wybrać koncepcję architektoniczną krytej pływalni