Hrubieszów: Bezpieczeństwo imprez sportowych

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z wójtami naszego powiatu, a także z przedstawicielami klubów piłkarskich, w celu wspólnego wypracowania skutecznych mechanizmów współpracy. Podczas spotkania poruszono między innymi kwestię zakazów stadionowych.

Reklamy

Mając na uwadze konieczność zapewnienia, bezpieczeństwa i porządku publicznego w ramach imprez sportowych, a w szczególności meczy piłki nożnej, dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z wójtami oraz z przedstawicielami klubów piłkarskich naszego powiatu.

Na początku spotkania Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie podinsp. Bartosz Magryta wraz z Zastępcą podinsp. Mirosławem Kiecakiem przywitali wszystkich zebranych i podziękowali za liczne przybycie. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Martyniuk omówił aktualne dane na temat bezpieczeństwa imprez masowych na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Dzisiejsze spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnych algorytmów postępowania przy organizacji tego typu imprez oraz zwalczania niezgodnych z prawem czynów pseudokibiców.

Podczas spotkania poruszono między innymi kwestię zakazów stadionowych, a także opracowaną przez Komendę Główną Policji listę kontrolną przedsięwzięć do wykonania przez podmioty pozapolicyjne w związku z bezpieczeństwem meczów piłki nożnej

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)