20 czerwca 2024

Hrubieszów: Bezpłatne warsztaty w muzeum

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zaprasza przedszkola, szkoły i kluby seniora do udziału w warsztatach „Symbole Narodowe RP – historia, znaczenie i tożsamość”.

Reklamy

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Symbole Narodowe RP – historia, znaczenie i tożsamość”. Przewiduje on organizację bezpłatnych warsztatów z użyciem różnych technik plastycznych i przeprowadzenie lekcji tematycznej.

Zajęcia skierowane są do szerokiej grupy odbiorców (przedszkolaków, młodzieży szkolnej i seniorów) i mają na celu budowanie pamięci zbiorowej i upowszechnianie wiedzy na temat symboli narodowych.

Reklamy

W realizowanym projekcie partnerem muzeum jest Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie i Hrubieszowska Rada Seniora. Jego koordynatorem jest dr Justyna Wojtiuk, kustosz dyplomowany. Za poprowadzenie warsztatów i lekcji tematycznej będą odpowiedzialne dr Justyna Wojtiuk i Beata Bitner – pracownicy muzeum.

Udział w warsztatach i lekcji tematycznej jest bezpłatny. O ich terminach muzeum informować będzie na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, a także w przesłanych do przedszkoli i szkół mailach.

Reklamy

info: Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszów: Absolwenci Staszica 2023 [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Absolwenci Staszica 2023 [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →