23 maja 2024

Hrubieszów: Czysta energia coraz bliżej

Hrubieszów przygotowuje się do montażu urządzeń, które wykorzystują odnawialne źródła energii, ale zanim prace się rozpoczną przykładowe instalacje można obejrzeć w miejscowym ośrodku sportu i rekreacji. W jednym miejscu do dyspozycji zwiedzających są zarówno elementy paneli fotowoltaicznych, jak też pompy ciepła i kolektory solarne.

 

Miasto jest na ostatniej prostej do ogłoszenia przetargu na dostawę urządzeń, które będą współfinansowane ze środków unijnych. – Kończą się prace nad opracowaniem dokumentacji technicznej i jak tylko ją otrzymamy ogłosimy przetarg. Szacujemy, że uda się to zrobić w pierwszej połowie kwietnia – zapowiada sekretarz miasta Paweł Wojciechowski.

Unijne pieniądze mają być wykorzystane na zakup i montaż 253 instalacji, w tym solarów, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. To największa inwestycja miasta, planowana na ten rok. Jej szacunkowa wartość to ponad 4 miliony złotych, z czego do 85 procent kosztów netto samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

(źródło: ias24.eu, fot. UM Hrubieszów/MS)