25 maja 2024

Hrubieszów: Dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości

Przy pięknej słonecznej pogodzie, dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie, wspólnie z Nadleśnictwem Strzelce, zorganizowało sadzenie drzewek.

 

Czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

prezydent RP Andrzej Duda

 

Przy pięknej słonecznej pogodzie(+25) dla uczczenia 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Stowarzyszenie Edukacyjne”Razem” w Hrubieszowie wspólnie z Nadleśnictwem Strzelce zorganizowało uroczyste sadzenie drzewek.W miejscu naszego hołdu dla tych,którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę dumnie powiewała Polska flaga.Posadziliśmy 200 drzewek dębu i brzozy w lesie safarowszczyzna w Hrubieszowie.Wśród nas była grupa młodzieży szkolnej z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie,podopieczni Zakładu Karnego w Hrubieszowie z wychowawcą,koło Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty w Hrubieszowie,uczniowie Szkoły Podstawowej w Werbkowicach,myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego „ORLIK” w Hrubieszowie,funkcjonariusze Straży Granicznej w Hrubieszowie i młodzież.Na wyróżnienie zasługują:

1. Anna Magier,Michał Brodziak,Krzysztof Oksętiuk,Emil Nowicki z Technikum ZDZ w Hrubieszowie.

2. Grupa 7 podopicznych z Zakładu Karnego w Hrubieszowie z wychowawcą majorem Marianem Bieleckim,którzy przyjechali rowerami.

3. Wacław Mucha i Bogusław Włosowski z Grażyną Mirską prezesem Koła Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Hrubieszowie z własnymi łopatami.

4. Gabriela Pękala,Magdalena Szewczuk,Kacper Kazański,Gabriela Kiryluk,Mateusz Mazurek pod opieką Zuzanny Ciesielczuk i Doroty Abramiuk ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach,którzy przyjechali prywatnym transportem.

5. Paweł Hanc myśliwy WKŁ nr 110 „ORLIK” w Hrubieszowie

6. Zbigniew Nowosad kapitan Straży Granicznej w Hrubieszowie z własna łopatą.

7. Mirosław Mazurek podleśniczy Leśnictwa Hrubieszów.

8. Tomasz Wojciech Antoniuk wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i prezes SE „Razem”w Hrubieszowie Transport uczestników busem zabezpieczył Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając.Dziękujemy doktorowi Mariuszowi Nagadowskiemu nadleśniczemu Nadleśnictwa Strzelce za wydatną pomoc i stałą owocną współpracę.W przedsięwzięciu uczestniczyło 25 osób,które przy wspólnym ognisku posiliło się pysznymi kiełbaskami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Strzelce.To było należycie zrealizowane i skoordynowane działanie grupy Hrubieszowiaków na okoliczność 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Z wyrazami szacunku.

 

(źródło i fot. Organizatorzy)