14 czerwca 2024

Hrubieszów: Dożynki u działkowców

W miniony weekend w Hrubieszowie działkowcy z trzech tamtejszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych: „Semafor”, „Rubież” i „Transportowiec” świętowali 30-lecie działalności. Jubileusz był połączony z obchodami Dnia Działkowca.

Reklamy

Dożynki działkowców z naszego regionu odbyły się 21 września. Rozpoczęto je mszą św. w kościele Św. Ducha w Hrubieszowie. Uroczystości odbyły się w zajeździe „Szałas”. Miejscowi działkowcy z okazji jubileuszu 30-lecia działalności otrzymali pamiątkowe puchary.

W dożynkach w Hrubieszowie uczestniczyli przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Zamojszczyzny. Odznaczono najbardziej zasłużonych działkowców w regionie. Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców nagrodzona została Zofia Zawadka z Tomaszowa Lub., Jan Pietruszyński z Hrubieszowa. Złotą odznaką „Zasłużony działkowiec” uhonorowano: Leszka Łuczkę, Bogusława Jakubiaka, Danutę Kogut, Marię Korczyńską, Leszka Mielniczka, Zygmunta Błońskiego i Jolantę Rodlińską. 

Reklamy

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in.: poseł na sejm RP Sławomir Zawiślak i Burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj.

 

Więcej…

Reklamy

Dożynki u działkowców »

źródło: kronikatygodnia.pl