Hrubieszów: Drugi maraton głośnego czytania

Zachęcona popularnością ubiegłorocznego Maratonu Głośnego Czytania, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zaprasza do udziału w drugiej edycji tej imprezy. W tym roku maraton odbędzie się w połowie kwietnia, ale zapisy chętnych już się rozpoczęły.

Reklamy

Podobnie jak przed rokiem maraton zostanie zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia książki, a będzie poświęcony literaturze dziecięcej. Autorzy pomysłu zapraszają zarówno tych, którzy chcą wystąpić w roli lektorów, jak i potencjalnych słuchaczy. Każdy może przynieść ze sobą ulubioną książkę lub skorzystać z zestawu pozycji, przygotowanych przez bibliotekę. 

W ubiegłorocznym maratonie wzięło udział 275 osób, od kilkuletnich maluchów po dorosłych, którzy nieprzerwanie przez 24 godziny czytali literaturę regionalną, klasykę literatury polskiej, angielskiej, rosyjskiej czy czeskiej, a nawet fragmenty biblii. Wśród czytających byli przedstawiciele władz miejskich, duchowni, miejscowi artyści i pracownicy biblioteki.

Tegoroczny maraton, któremu będzie towarzyszyć spotkanie autorskie z poetką Małgorzatą Skowron, odbędzie się 12 i 13 kwietnia, a zainteresowani mogą się zgłaszać już teraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja 7a w Hrubieszowie.


źródło: ias24.eu