Młodzieżowy Rajd Rowerowy GotArtu

W dniu 24.07.2013r. odbył się Młodzieżowy Rajd Rowerowy. W rajdzie udział wzięło 30 młodych ludzi, uczestników projektu GotArt Młodzieżowe Centrum Animacji oraz sympatyków działań GotArtu.

Reklamy

O godzinie 1600 cała grupa wyjechała z Hrubieszowa do Pałacu w Czumowie, gdzie dzięki uprzejmości Pana Mariana Pawlaka mogła poznać ciekawe informacje dotyczące historii Pałacu, odwiedzić Izbę Pamięci Profesora Wiktora Zina a nawet posłuchać melodii płynących z patefonu – co w dzisiejszych czasach jest niezwykłą rzadkością. W drodze powrotnej młodzi cykliści zatrzymali się przy Wieży Widokowej w Gródku skąd podziwiali piękne widoki na Królewski Kąt.

O godzinie 2000 „rajdowcy” powrócili do HDKu, ale to nie był koniec atrakcji.

Spora gromadka wzięła udział w Młodzieżowej Nocy Kultury

Młodzi ludzie mają niespożyte pokłady energii.

Podczas jednej nocy udało im się obejrzeć 3 filmy, zaśpiewać kilka piosenek przy akompaniamencie 2 gitar, rozegrać mini mecz w nogę, poskakać na gigantycznej skakance zagrać w gry towarzyskie oraz gry RPG zaproponowane przez Klub Fantastyków.

Po obfitej kolacji część osób spokojnie zasnęła, jednak nie wszyscy. Trzech „maratończyków” pomimo wysiłku fizycznego, jaki dostarczył rajd rowerowy i wielu atrakcji zapewnionych podczas Młodzieżowej Nocy Kultury pobiło swój kolejny rekord w życiu: nie poddając się zmęczeniu i emocjom – nie spali przez całą noc.

Opiekunowie Rajdu chcieli szczególnie podziękować młodzieży za to, że mogli z przyjemnością spędzić z Wami czas. Pokazaliście po raz kolejny, że hrubieszowska młodzież jest bardzo wartościowa.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników i sympatyków naszych GotArtowych działań.

Organizatorzy:
GotArt Młodzieżowe Centrum Animacji, Hrubieszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne, Hrubieszowski Dom Kultury, Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie

 

Młodzieżowy Rajd Rowerowy i Młodzieżowa Noc Kultury organizowane były w ramach projektu GotArt Młodzieżowe Centrum Animacji, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Info i fot. GotArt