Termomodernizacja na finiszu

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się kolejny etap remontu Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Tym razem zostanie wymieniony dach budynku i docieplone ściany zewnętrzne.

Reklamy

We wtorek 10 maja władze miasta podpisały umowę z wykonawcą dachu, natomiast elewację odnowi firma, która od dwóch lat zajmuje się termomodernizacją budynków w Hrubieszowie.

Do tej pory w szkole przy ul. Żeromskiego 29 zostały już wymienione okna, zmodernizowano centralne ogrzewanie i docieplono strop na ostatniej kondygnacji budynku.

Reklamy

Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z ostatnich obiektów użyteczności publicznej, objętych projektem termomodernizacji. Na liście jest w sumie 11 budynków, w tym 9 szkół i przedszkoli, stary budynek Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 15 oraz siedziba Hrubieszowskiego Domu Kultury, gdzie docieplono ściany zewnętrzne i dach, wymieniono okna i drzwi, podłączono nową sieć grzewczą, zlikwidowano starą, węglową kotłownię i zmodernizowano centralne ogrzewanie.

Pierwsze prace w ramach tego projektu rozpoczęły się w 2009 roku. Większość już została wykonana, reszta robót ma być zrealizowana w tym roku.

Inwestycje są finansowane z budżetu miasta oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

***

Źródło:
www.ias24.eu