23 kwietnia 2024

Hrubieszów: IV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej

12 maja 2019 roku odbyła się IV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.

 

Po zbiórce uczestników pielgrzymki na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie przy ul. Gródeckiej, nastąpił wymarsz do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej, gdzie o godzinie 14.00 odprawiono uroczystą mszę świętą.

Po mszy, pielgrzymka przemaszerowała ulicami Hrubieszowa z powrotem do strażackiej komendy, gdzie przygotowano poczęstunek grochówką i koncert orkiestry dętej.

 

***

 

Ze strony hrubieszowskiej Straży Pożarnej:

12 maja 2019r. odbyła się IV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie. Uroczystość rozpoczęła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, skąd rozpoczęto przemarsz ulicami miasta do Sanktuarium MB Sokalskiej w Hrubieszowie.

Pielgrzymka odbyła  się z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej z Grabowca, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st.bryg. Grzegorza Alinowskiego,  strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich,  duchownych, delegacji innych służb mundurowych oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Na placu przy Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Św., którą celebrował kapelan powiatowy strażaków ks. Piotr Ciećkiewicz i o. Wiktoryn Jacek Krysa – Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej. Mszę wzbogacił występ duetu Cor Deo z Teratyna.

Po uroczystej Mszy, pielgrzymi przeszli do KP PSP w Hrubieszowie gdzie zorganizowano poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej. Organizatorem pielgrzymki był Powiatowy Kapelan Strażaków, Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie st.kpt. Piotr Gronowicz, Starosta Hrubieszowiski – Maryla Symczuk, Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej, Zarząd Powiatowy i Gminne Związku OSP RP oraz miasto i gminy z terenu powiatu.

 

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Trzecia Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie

WIADOMOŚCI – I Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej