Hrubieszów: Mężczyzna utonął podczas kąpieli w Huczwie

Wczoraj dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy rzece Huczwa utonął 38-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna pił wcześniej alkohol, a potem poszedł do rzeki, żeby się ochłodzić. Na miejscu policjanci oraz Straż Pożarna podjęli akcję poszukiwawczą. Po godzinie 20:00 odnaleziono zwłoki 38-latka. To pierwszy przypadek utonięcia w powiecie hrubieszowskim tego lata.

Reklamy


Wczoraj dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy rzece Huczwa zaginął 38-letni mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci oraz strażacy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna pił wcześniej alkohol, a następnie poszedł do rzeki, żeby się ochłodzić. Po pewnym czasie znajomi z którymi przebywał nad rzeką stracili mężczyznę z pola widzenia.

Po przeprowadzonej akcji poszukiwawczej przez strażaków i policjantów po godzinie 20:00 w korycie rzeki, ujawniono zwłoki 38- latka.

Na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

To pierwszy przypadek utonięcia w powiecie hrubieszowskim tego lata. W województwie lubelskim od początku roku utonęło 31 osób, natomiast w okresie od maja br. to 22 przypadek.Przy tej okazji przypominamy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

• Korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych,
• Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu,
• Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie – rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego,
• Nie skacz do płytkiej wody oraz do zbiorników o niezbadanym dnie – taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i nieodwracalnym kalectwem.


Zdjęcia:

http://www.lublin112.pl/kolejna-ofiara-wody-mezczyzna-utonal-kapieli-rzece-zdjecia/źródło: KPP Hrubieszów (EK)

fot. lublin112.pl