20 lipca 2024

Hrubieszów: Jaka będzie pływalnia przy Dwójce?

Miasto Hrubieszów czeka na propozycje firm, które chcą opracować dokumentację projektową krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2. Na tej podstawie samorząd będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę i dotację na realizację inwestycji z budżetu państwa.

Reklamy

 

Ogłoszenie przetargu poprzedziły konsultacje z mieszkańcami w sprawie dwóch wariantów wyglądu obiektu. Obydwa zakładały dobudowanie pływalni do istniejącej hali sportowej i zdobyły podobne poparcie ankietowanych.

W przetargu na opracowanie dokumentacji zostały zawarte warunki, łączące najlepsze rozwiązania z obydwu koncepcji, by dostosować je maksymalnie do oczekiwań przyszłych użytkowników. 

Reklamy

Firmy, które chcą przygotować projekt tej inwestycji, mogą składać propozycje do 6 lutego. Gdy niezbędne dokumenty będą gotowe, miasto wystąpi o pozwolenie na budowę, którą w części chce sfinansować ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nabór wniosków o przyznanie dotacji jeszcze nie został ogłoszony. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki Hrubieszów może otrzymać na pływalnię około połowy kosztów. 

Reklamy


źródło: ias24.eu

fot. arch UM Hrubieszów
Zobacz też:

Hrubieszów: Konsultacje w sprawie basenu rozpoczęte. Zagłosuj pisemnie lub przez internet, zgłoś uwagi

Hrubieszów: Poznaj szczegóły obu koncepcji basenu przy Dwójce. Wkrótce konsultacje społeczne

Hrubieszów: Mieszkańcy pomogą wybrać koncepcję architektoniczną krytej pływalni