24 lipca 2024

Hrubieszów: Kolejarze pomogą odnowić grób Józefa Dulińskiego

Wielkie słowa uznania dla organizacji kolejarzy. Miło jest nam podzielić się dobrą nowiną. Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, w związku z odbudową mogiły emerytowanego kolejarza Józefa Dulińskiego, który zmarł 4 kwietnia 1933 roku.

Reklamy

 

Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Hrubieszowie. Jest tam zalana, mała rabata betonowa, równa z gruntem ziemnym mogiła.

Józef Duliński był jednym z pierwszych maszynistów, którzy przybyli z Radomia do Hrubieszowa. Na wniosek kolejarzy, Parafia p.w. Ducha Św. i Hrubieszowski Klub Kolekcjonera, wykonały dokumentację projektową.

Reklamy

Złożyliśmy wniosek na pełne dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Fundację Grupy PKP Warszawa, Związek Zawodowy Maszynistów w Polsce – Warszawa, NSZZ Solidarność PKP LHS – Zamość. Dotacja w kwocie 3.000 złotych – Fundacja Grupy PKP, 1.000 złotych – Związek Maszynistów, 4000 złotych – NSZZ Solidarność PKP LHS.

Zaspokoiło to w pełni wykonanie tego zadania i już jest wykonawca – firma kamieniarska GRANBET, właściciel Henryk Sobczuk z Kryłowa. Termin wykonania i poświęcenia mogiły, to 17 marca 2019 roku,  niedziela – 75 rocznica mordu kolejarzy i osób cywilnych w Gozdowie.

Reklamy

Trzeba nadmienić, że Hrubieszów ma wielkie zaufanie w środowisku kolejarskim, co jest publikowane w prasie kolejowej.

Jeszcze raz dziękujemy darczyńcom i zapraszamy na uroczystości mieszkańców Gozdowa i Hrubieszowa.

 

Mieczysław Zapała

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Odsłonięcie odnowionych mogił poległych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej 

Uroczystość poświęcenia odnowionych mogił kolejarzy