Hrubieszów: Kolejny rekord WOŚP pobity. Zebrano prawie 34 tysiące. Dziękujemy!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta oraz mieszkańcom gminy Trzeszczany, Mircze, Białopole i Dołhobyczów za czynne włączenie się do działań w ramach XXVI Finału WOŚP w dniu 14 stycznia 2018r. Po raz kolejny, wspólnie pobiliśmy rekord zebranej kwoty.

Reklamy

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę. Na terenie miasta i okolicznych gmin, z puszkami kwestowało 50 osób, w sztabie pomagało nam kolejnych 20 wolontariuszy. Gdyby nie wy, nie dalibyśmy rady.

Najwyższą kwotę do puszki zebrała Jagoda Karcz – 1905,04 zł.

Gorące podziękowania wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas koncertu na sali widowiskowej HDK. A byli to: Patrycja Wilgos, Agata Buta i Martyna Nosko, Zuzia Grabowska i Waldek Kondraciuk, Marysia i Maciej Łyko, Teatr Piosenki Młyn, Zespół Jazzozwierz, Pruderia, Ulica 30, Vis Maior.

Serdeczne podziękowania dla Joli Głowacz za sprawne poprowadzenie koncertu i licytacji oraz niezastąpionej, jak co roku Marzenie Muzyczuk, która czuwała nad sprawnym przepływem licytowanych przedmiotów.

Kwota uzyskana z licytowanych przedmiotów – 10 890 zł.

Największym powodzeniem cieszył się „maluszek” czyli fiat 126p ufundowany przez Grzegorza Hunkiewicza z firmy Transway, który został wylicytowany przez Kamila Nazara za kwotę 3 tysięcy złotych. Drugą najwyższą kwotę z licytacji uzyskała bransoletka ze złotym serduszkiem od firmy Jubilerskiej JM Białaccy, którą wylicytowała za tysiąc złotych Edyta Dobosz-Maciuk.

Podziękowania dla Policji i OSP Hrubieszów za nadzór nad bezpiecznym przebiegiem akcji XXVI Finału.

Szczególne podziękowania od wolontariuszy i sztabu WOŚP dla wspierających organizację i przeprowadzenie 24 Finału:

Restauracja Staropolska

Piekarnia Gietka Hrubieszów

Piekarnia  Marek Koniec

Hurtownia Owoców – Marta Gidzińska

Handel artykułów bhp i ppoż Sylwester Wosiek

Centrum Medyczne Bożena i Wiesław Bańka ul. Targowa 5

Ochotnicza Straż Pożarna

Zapiekanki Szkalej

Grzegorz Hunkiewicz

 

DARCZYŃCY GADŻETÓW  DO LICYTACJI PODCZAS 26 Finału WOŚP 

 1. Firma Przewozowa Transway – Grzegorz Hunkiewicz
 2. Centrum  Druku BRUNO – Tomasz Brudnowski
 3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIST Hrubieszów – Krzysztof Drączkowski
 4. KAYAK TRIP – Marcin Lebiedowicz
 5. Restauracja GNIECKI – Przemysław Gniecki
 6. Jubiler I.M. Białaccy
 7. Maciejczyk Schody i Podłogi Drewniane
 8. Siłownia CITY GYM – Monika Drączkowska
 9. Andrzej Romański
 10. Metamorfoza Centrum Urody – Eliza Romańska
 11. Hurtownia FILPER -Radosław Kaniosz
 12.  Firma Handlowo Usługowa OKNED – partner handlowy OKNOPLAST
 13.  AEROKLUB ZIEMI ZAMOJSKIEJ
 14.  Firma EKOTECH
 15.  Szkoła Podstawowa NR 3
 16.  Hurtownia art. papierniczych WIDOK
 17.  Zespół Strych
 18.  Teatr Piosenki Młyn
 19. Mariusz Tomczuk
 20. Alfred Przybysz
 21. Małgorzata Skowron
 22.  Daniel Biczak
 23.  Emerytka z Hrubieszowa
 24.  Dziupla Artystyczna przy HDK Joanna Błaszczak
 25.  Mobilna Rehabilitacja Muzyczuk
 26.  Małgorzata Chmaj – mobilna stylizacja paznokci

 

Serdeczne podziękowania dla Edyty Puszczało, Jolanty Janiec, Magdaleny Bień i Zofii Wojtiuk za sprawne i dokładne przeliczanie pieniędzy.

Ogólna kwota zbiórki pieniędzy zebrana w ramach XXIV Finału WOŚP przez Sztab działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury to:

33 924,24 zł.

 

***

 

O finale słów kilka

Jako szef sztabu chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym chętnym i otwartym ludziom o wielkich serduchach. W pierwszej kolejności moim wolontariuszom. Za genialną atmosferę w sztabie w trakcie finału i przygotowaniach do niego. Tacy ludzie, jak Wy sprawiają, że mam siłę i energię do działania. Szczególnie dziękuje tutaj mojemu zastępcy, a zarazem „dowódcy” wolontariuszy Agacie Skorupskiej, która od rana czuwała nad ich logistycznym rozmieszczeniemi przy pomocy Magdy i Dominiki Kowalewskich wraz z Olą Nowosad, dbała i koordynowała wszystkie działania i pracę sztabu, kiedy my byliśmy zajęci koncertem.

Sam koncert i jego sprawny przebieg, a szczególnie licytacji to zasługa Joli Głowacz i Marzeny Muzyczuk. Jola, jako jedna z niewielu osób, ma ten wyjątkowy dar, że w ogromnym zamieszaniu związanym z licytacjami i prowadzeniem koncertu, zawsze wie, co się dzieje – kiedy nikt nie wie, co się dzieje. I za to, jak również za swoje często zabójcze teksty, przeogromne dzięki! Jola – bez Ciebie nie dalibyśmy rady.

Wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali nam rzeczy do licytacji – bardzo dziękuję. Bardzo cieszyły się nasze sztabowe serducha, kiedy ofiarodawcy, którzy zgłaszali się do nas z różnymi gadżetami, dzielili się z nami swoimi historiami, w których podkreślali, że wiedzą, jak bardzo sprzęt od orkiestry jest potrzebny na oddziałach dziecięcych, bo sami tego doświadczyli.

W tym miejscu mega wielkie dzięki dla Grzegorza Hunkiewicza, który nie tylko przekazał nam „maluszka”, ale również sam wylicytował wiele rzeczy i dodatkowo dbał nawet o to, żeby wolontariusze mieli co jeść. Jak sam podkreślał, był w szpitalu, widział jak mocno sprzęt z logo WOŚP różni się od tego, na którym nie widnieje czerwone serduszko i dlatego, jak tylko mógł, chciał wesprzeć działania orkiestry. Grzegorz, za rok wspólnie zrobimy jeszcze więcej.

Bardzo mocno chciałbym również podziękować dziewczynom, które liczyły pieniądze. Magda Bień, Jola Janiec, Edyta Puszczało i Zofia Wojtiuk wraz z pomocnikami Gosią Pitus i Pauliną Woźnicą, zrobiły extra robotę, do godziny drugiej w nocy licząc i przeliczając wszystkie zebrane pieniądze i wypełniając dokumenty rozliczeniowe. Super, że dzięki Wam wystarczy mój podpis.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym i tym, którzy grali z nami. Gramy, bo lubimy, a dzięki Wam – lubimy jeszcze bardziej.

 

Serdeczne dzięki! Jesteście wielcy! Do zobaczenia za rok!!!

Wtedy pobijemy kolejny rekord!!!

 

Szef Sztabu WOŚP Hrubieszów

Bartłomiej Misztal             

 


 

Zdjęcia z koncertu autorstwa Marty Szpindy:

https://www.facebook.com/pg/martaszpinda.fotografia/photos/?tab=album&album_id=1918507448160938

 

Wideo:

https://www.facebook.com/1516788951941951/videos/1974080226212819/

https://www.facebook.com/1516788951941951/videos/1974139646206877/

https://www.facebook.com/1516788951941951/videos/1974150169539158/

 

Radio Lublin:

Hrubieszów podsumował WOŚP. Miasto pobiło swój rekord AUDIO

 

fot. lubiehrubie.pl, facebook.com/martaszpinda.fotografia