15 kwietnia 2024

Hrubieszów: Las – niekończąca się opowieść…

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie wychodzi naprzeciw swoich odbiorców z nowym pomysłem.

Od 13 października 2020 r. do końca miesiąca będzie można w siedzibie Filii przy ul. Unii Horodelskiej 19 zobaczyć nadzwyczaj oryginalną wystawę o tematyce najogólniej mówiąc – leśnej.

Czego tam nie ma: dwie tablice interaktywne z odgłosami ptaków i ssaków (ku chwale nowoczesności), tablice z kolorowymi podobiznami i krótkimi opisami płazów, gadów oraz ssaków i materiały edukacyjne o lasach Lubelszczyzny.  Zagwarantowano także urozmaiconą rozrywkę dla dzieci: materiały reklamowe oraz gry i zabawy dotyczące lasu i jego mieszkańców.

A teraz o szczególnych wyzwaniach dla znawców i miłośników lasów. Leśne „Koło fortuny” rozpoznawanie gatunków drzew po pniach, odgadywanie tropów dzikiej zwierzyny leśnej – to kolejne atrakcje dla zwiedzających. Na pamiątkę bibliotecznego spotkania można zrobić sobie pieczątkę z leśnymi zwierzakami lub wizerunkami drzew itp.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy!

Wszystkie materiały do ekspozycji udostępniło Nadleśnictwo Strzelce – Lasy Państwowe, za które (jak również za miłą i owocną współpracę) bardzo dziękuje Kierownik Filii nr 4 MBP w Hrubieszowie.


info i fot. MBP Filia nr 4