18 kwietnia 2024

Hrubieszów: Mała książka – wielki człowiek. Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz wyprawkę czytelniczą

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zaprasza wszystkie dzieci urodzone w latach 2013-2016 do włączenia się w ogólnopolską akcję „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest Instytut Książki.

 

W bibliotece głównej oraz jej filiach czekają pakiety na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Aby wziąć udział w akcji należy odwiedzić z dzieckiem jedną z placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Biblioteka Główna ul. 3-go Maja 7

Filia nr 1 „Zielony Kot” ul. Polna 16

Filia nr 3 ul. Uchańska 2

Filia nr 4 ul. Unii Horodelskiej 19

Udział w projekcie mogą wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają. Jeśli dziecko nie jest jeszcze zapisane do biblioteki należy założyć kartę (mile widziany pesel dziecka).

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

 

tekst i fot.: MBP Hrubieszów