29 maja 2024

Hrubieszów: Miasteczko ruchu drogowego nabiera kształtu

Dobiegają końca, rozpoczęte na początku marca prace przy budowie placu manewrowego pod mini miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

 

Inwestycja nabrała realnych kształtów dzięki mieszkańcom Hrubieszowa, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 zdecydowali o tym, by przy Szkole Podstawowej Nr 3, powstało miejsce, gdzie najmłodsi będą mogli trenować prawidłowe zachowania w ruchu drogowym.

Plac usytuowany został pomiędzy budynkiem szkoły a ogrodzeniem od ul. Zamojskiej poprzez zagospodarowanie trawnika. Wykonawcą robót jest hrubieszowska firma: Producent Materiałów Budowlanych reprezentowana przez pana Jacka Szumiatę.

Następnym krokiem po zakończeniu prac przy placu, będzie wyposażanie go w niezbędne elementy oznakowania. Na to szkoła będzie starała się pozyskiwać dodatkowe fundusze.

Dzięki tej inwestycji hrubieszowskie dzieci będą mogły poprawić swoją motorykę, sprawność fizyczną, a przede wszystkim doskonale przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Szkolenie rowerzystów jest znakomitą inwestycją dla miasta Hrubieszowa, gdyż najmłodsi, poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę, wykorzystują później swoją wiedzę nie tylko do bezpiecznego poruszania rowerem, ale też stają się bardziej świadomymi pieszymi, a w życiu dorosłym mają ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w latach późniejszych prawa jazdy.

 

tekst i fot.: SP nr 3